Pyszny sernik z ananasem i kruszonką

natalia

Member
Paź 30, 2005
204
0
0
Ciasto- 1 i 1/2szkl mąki, 1/2 kostki rozpuszczonej margaryny, 1 jajko, 2 łyżki cukru,1 łyżeczka proszku do piecz.Zagnieść i włożyć do zamrażarki na 1h. Kruszonka- 20dag wiórków kokosowych,1 jajko, 1/2 szkl cukru, 10dag rozpuszczonej margaryny,1/2 szkl mąki.Zagnieść i włożyć do zamrażarki na 1h. Masa serowa- 5 serków homogenizowanych waniliowych(najlepsze Maćkowy)po 250g każdy,1/2 szkl cukru,2 cukry waniliowe,budyń śmietankowy,4 jajka.Żółtka ubić z cukrem,dodać budyń(proszek) i serki,na końcu ubitą pianę.Wymieszać. Na dużą blachę ścieramy ciasto, na to pół puszki pokrojonych ananasów,ser i znowu pół puszki pokrojonych ananasów.Na wierzch ścieramy kruszonkę.Piec ok 60min w 180c.Sernik jest pyszny na drugi dzień bo kruszonka jest twarda i musi mieć czas żeby zmięknąć.U mnie w domu obowiązkowy na Boże Narodzenie,polecam bo naprawdę smaczny.
 

zielona

Member
Wrz 17, 2004
651
0
0
czy mogę uzyc do tego sernika normalnego twarogu ? bez wzgledu na odpowiedź będę próbowac z tradycyjnym zmielonym serem , opowiem jak wyszedł...
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
na pewno trzeba dodac jogurt albo smietane, bo konsystencja bardzo rozna sera i homo.

To powiedziala ta, ktora od lat 5ciu sernikow nie piecze :mrgreen:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
bedzie ok

ja rozrzedzam ser kozi mlekiem sojowym :mrgreen:
to dopiero kombinacja :dump:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ser kozi bialy. Niby gladki jak filadelfia, ale bardzo gesty i w efekcie sie kruszy. Nawet na chlebie sie nie chce smarowac, ale ukroic sie tez nie da.
takie ni pies ni wydra. Nie wiadomo z ktorej strony ugryzc.