Orzechowe jablkowe babci Heni

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Orzechowo -jablkowe babci Heni

Babcia Henia piecze najswspanialsze ciasta na swiecie a oto jedno z nich:) :
Ciasto:

40 dag maki
15 dag cukru pudru
20 dag margaryny
3 zoltka
1,5 l-czki proszku do pieczenia
2 lyzki smietany

Nadzienie jablkowe:
50 dag jablek
cukier waniliowy

Orzechowe:
20 dag orzechow
1 szkl mleka
20 dag margaryny
1/2 szkl cukru pudru
olejek migdalowy

Skladniki na ciasto zagniesc-do lodowki na 2 godziny. Nastepnie ciasto podzielic na 3 czesci , upiec 3 cienkie placki w 180C

Jablka zetrzec na grubej tarce, usmazyc, polaczyc z cukrem waniliowym.Nadzienie orzechowe:
Orzechy posiekac, zalac 1 szkl goracego mleka-musi ostygnac

20 dag margaryny utrzec z 1/2 szkl cukrem pudru, dodawac olejek migdalowy, posiekane namoczone w mleku orzechy-wymieszac

Ukladac:
1 placek- jablka na wierzch- 2 placek-mase orzechowa - 3 placek- polewa czekoladowa

Wierzch posypac posiekanymi orzechami
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Paula, mam zamiar zrobić to ciasto tylko nie wiem czy orzeczy mają być grubo posiekane czy zmielone na wiórki?
ja je grubo siekam- jak sie robi ta mase migdalowa( ja tak nazywam ze wzgl na olejekmigdalowy ) to powinno sie nie tylko czuc alei widziec w niej orzechy.

Jezeli kupujesz cale orzechy wloskie to poprostu kazda polowke orzecha gdzies na okolo 5 - 6 podziel . Orzechy nie moga byc na wiorki bo wtedy traci efekt

Zycze smacznego i koniecznie zdaj sprawozdanie jak wyszlo :mrgreen:
 

Apsik

Member
Paź 29, 2004
856
0
0
Paula, na jaką to jest blaszkę? mam 25 x 30 cm, nie za duża będzie?
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Apsik, 25 na 30 o ile sie orientuje to taka normalna prostokatna blaszka., jak najbardziej taka sie nada.Ciasto powinno byc bardzo cienko rozwalkowane, im ciensze tym lepsze bo wtedy masy (zarowno jablkowa jak i orzechowa ) goruja
 

Apsik

Member
Paź 29, 2004
856
0
0
Dzięki! Przymierzam się do tego ciasta na imieniny męża do pracy. Będę robiła je dopiero pod koniec tygodnia. Zrobię zdjęcie tego co wyjdzie i zdam relacje z pieczenia
 

Apsik

Member
Paź 29, 2004
856
0
0
Jednak nie zrobiłam tego ciasta bo wymaga trochę czasu, a Agatka ostatnio burzy mi się w kuchni na leżaczku i zrobiłam lidqi ciepane, bo szybkie i rezultat pewny jak w banku. Ale z pewnością to orzechowe będę robić, moze na Sylwestra jak zdążę
 

Milunia

Member
Paź 29, 2004
141
0
16
Inspiracja Pauli, ale zrobiłam trochę inne: na cienki biszkopt położyłam umażone jabłka wymieszane z galaretką cytrynową i smażoną skórką pomarańczową, na to masa Pauli orzechowa i polewa. PYCHA!
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
robcie , to ciasto!!! nic wiecej nie powiem, polaczenie masy orzechowej z jablkami, to poezja smaku....
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
loooo matko robie....

a mleko po namoczeniu odlac : :shock: chyba odleje, bo tak to to poplynie :mrgreen:

a ciasto to zetrzec czy rozwalkowac???
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja robię podobną masę orzechową od lat. Tylko że używam mielonych orzechów, inaczej sobie nie wyobrażam jak takie siekane mogą mlekiem nasiąknąć. I z tych moich, po zalaniu mlekiem gorącym robi się papka, którą potem łatwo z margaryną zmiksować. I też robię w połączeniu z jabłkami, tylko wolę na biszkopcie
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
loooo matko robie....

a mleko po namoczeniu odlac : :shock: chyba odleje, bo tak to to poplynie :mrgreen:

a ciasto to zetrzec czy rozwalkowac???
carbo przepraszam ze teraz odpisuje , ciasto walkujemy

Masa powinna wyjsc ok, mleko odlac jak orzechy sa juz namoczone, I prosze, nie miel orzechow, bo to wlasnie caly sek i urok w tym zze one tak chrobocza jak sie je - m niam!!!! :mrgreen:
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
paula, te placki wychodza bardzo kruche, to tka ma byc?
przy smarowaniu i przekladaniu sie troche polamaly :cry:
pierwsze spostrzezenie to chyba jablek bylo za malo :denknach:
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
carbo , nie szkodzi ze sie pomalamy, mi czesto sie lamia :mrgreen: To it ak nie bedzie widac bo polewa czekoladowa zakryje :lol: Te placki sa bardzo kruche, ale po przelozeniu i lezakowaniu w lodowce przez kilka godzin one nasiakaja lekko sokiem z jablek i masa orzechowa takze sie nei przejmuj.Jutro porposze o relacje , i jak Tobie i Marc-owi smakuje:)
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
zrobilam, i po nocy przejscia zjadlam(lismy)
dobre to ciasto naprawde ale popelnilam chyba pare bledow

1.za malo masy jablkowej-wogole jej nie czuc
2.w masie orzechowej czuje za to margaryne*blee*
3.za duzo olejku migdalowego dalam, strasznie zajezdza

no ale tak poza tym nie ma juz pol blachy i napewno bedzie powtorka z rozrywki tylko z malymi modifikacjami :wink:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Hm hm jak to jest masa orzechy+margaryna+cukier jedynie to ja bym masło raczej dała nie wiem czemu ale takie proste masy to właśnie mi się maślanie kojarzą
icon_smile.gif