Śledziki korzenne*

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
8-10 filetów śledziowych (matiasy)
2 cytryny,
olej lub oliwa
Przyprawy:
ziele angielskie w ilości 20 szt.
ziarenka pieprzu w ilości 10 szt.
ziarenka kolendry w ilości 15 szt.
lub "Przyprawa do piernika"
listek laurowy -2-3 szt.

Śledziki moczymy w mleku 1-2 godziny, wtedy są takie mięciutkie i nie są słone. Odcedzamy,kroimy je w dzwonka. Każdego dzwonka od strony mięsistej nacieramy utartymi w moździerzu ziarenkami lub po prostu gotową przyprawą i układamy ściśle w słoiku jedne na drugich, co jakiś czas przedzielamy sporszym plastrem cytryny i listkiem laurowym.
Słoik ma być "pełniutki po brzerzek" ;), na wierzchu z 3-4 plastry cytryny. Teraz całość zalewamy olejem lub oliwą, lub pół na pół tym i tym, mocno zakręcamy i do lodówki najlepiej na noc. Następnego dnia jemy! Polecam !!!!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
znakomite !!!! co więcej mówić- po prostu znakomite!!!
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Cieszę sie Malgosimi, że Ci smakowały moje śledziki i polecam inne przepisy. Jestem wielką miłośniczką śledzi
icon_smile.gif
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Śledzie już opłukane z mleka i zaraz będę robić dalej. Tylko tak się zastanawiam, czy ktoś próbował dodawać do tego cebuli? Ja uwielbiam połączenie śledzi z cebulą, a tu nie ma. Zastanawiam się, czy dodać, ale nie jestem pewna czy dobrego smaku się spodziewam... Ktoś doradzi?
icon_biggrin.gif
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
A więc zrobiłam, w sobotę zdaję się. Są bardzo dobre.
icon_biggrin.gif
Ale spodziewałam sie bardziej korzennego smaku. Dałam więcej przypraw, niż w przepisie, a smak i tak jest bardzo delikatny. Muszę je bardziej "podkręcić", bo my lubimy śledziki o bardziej zdecydowanym smaku. Dodam więcej przypraw i tą cebulke, skoro mówisz, Layla, że dobre.
icon_biggrin.gif
No i następnym razem dam więcej cytryny.

Ja dałam pół na pół oliwy i oleju. I polecam dodawanie oliwy : daje świetny efekt, ale ja jestem maniaczką oliwną, więc...
icon_wink.gif


No i mam już plany na inne Twoje śledziowe przepisy : są naprawdę ciekawe!
mniam.gif