Slodki makijaz czyli poskromienie tortow

Limonka

Member
Wrz 20, 2004
1,074
0
0
Prześliczny:) dziękuję
icon_smile.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
Męzowo-urodzinowy
df33c1907e28.jpg


za inspirację dziękuję imamcia
icon_smile.gif


Byl biszkopt cytrynowy, przelozony kurdem cytrusowym, no i brzoskwinie na gorze z galaretką brzoskwiniową i "pociapkane" czekoladą. Boki oblozone wstązką czekoladową
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
ela-c
Jak to między Elami bywa :lol: :lol: :lol:

Jeszcze jeden sposob na niesforne boki
icon_smile.gif


Wstązka czekoladowa
na tort d22 cm jest potrzebne 150 g czekolady i tasma z papieru do wypiekow dlugosci takiej, by owinęla caly tort. (Mierzymy!)
Roztapiamy czekoladę na parze, rozsmarujemy po calej dlugosci papieru, uwazając na wysokosc tortu, by wstązka nie byla nizszą od tortu (chyba ze to tak sobie ulozylismy). Chwilkę odczekamy, by czekolada trochę się scięla, nie ciekla, i ostroznie owijamy tort. Mozna nawet poprosic o pomoc kogokolwiek - pokąd nie ma wprawy, to zręczniej robic w cztery, no chociazby we trzy ręce. :lol: :lol: :lol: Pozostawiamy papierową wstązkę na torcie pokąd czekolada calkowicie nie zastygnie. Tylko potem ostroznie zdejmujemy papier.
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
katek
icon_smile.gif

Wolno-wolno! Kurd - to jest taki krem z jaj, owocow, cukru z dodatkiem masla, gotowany na parze. Zwykle bywa z cytryn, pomarancz, limonki. Pyszny dodatek do tostow, blinow. Gorąco polecam
icon_smile.gif
 

Annaa

Member
Lut 20, 2006
116
0
0
czy wstążkę czekoladową mogę zrobić z polewy takiej gotowej którą wystarczy tylko podgrzać ? i jak rozumiem to się przyklei do tortu ??;-)ale to ma być papier do pieczenia, nie pergamin, wole się upewnić
icon_biggrin.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
Annaa
Naprawde nie wiem, bo zawsze robie tylko z czekolady. Moze nawet by i nie ryzykowalam brac polewe. Troche podejrzewam gotowa polewe o to, ze moze nie byc taka twarda, by trzymala boki. U nas po prostu gotowa polewa jest tylko jednego rodzaju, a cena jest taka, ze za jedno malutkie opakowanie to mozna sobie z 0,5 kg czekolady kupic
icon_smile.gif
))))))))))
Wstazka bardzo pieknie sie przykleja, ale przed owinieciem tort trzeba postawic na twarde podloze, by potem go przeniesc (jesli bedzie taka potrzeba) razem z nim (moze jakis krazek kartonowy) by ta wstazka nie popekala. (nie musi, ale kto wie, lepiej zabezpieczyc sie)
icon_smile.gif


kamila
Dziekuje,
icon_smile.gif
robie podobny, tylko masla mniej dodaje, a soku z cytryny wiecej
icon_smile.gif
a dodanie soku pomaranczowego i skorki pomaranczowej dodatkowo wzbogaca smak
icon_smile.gif
 

Jeny77

Member
Lis 18, 2005
48
0
0
WOW !!

:eek:

Elu jakie cuda

Dziekuje Ci za to że Jesteś.

:anbetung:
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
AnnaH
Mozna po bokam, juz posmarowanym kremem, lekko porysowac widelcem, robiac fale
Mozna na boki wyciskac krem z tulejki lub rękawa cukierniczego z koncowka. Najlepiej wtenczas postawic tort na jakas podstawke, by bylo wyzej , najlepiej na linii oczu, no i prowadzac rozne linie po boka. Takie, jakie tylko fantazja podpowie. Tylko z tym, ze trzeba linie lekko przyciskac do boku, ale i tak, by nie splaszczyc. Nie musialo by opadac.
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
AnnaH
To nie jest az tak strasznie, jak by sie wydawalo
icon_smile.gif
)) Naprawde. Wystarczy sprobowac raz, dwa.... iles tam razy
icon_smile.gif
))) i wszystko bedzie dobrze. Naprawde znam przyklady, kiedy w ciagu roku byl taki postep, ze nikt by nie powiedzial, ze to robil nie zawodowiec
icon_smile.gif

A w sprawie potrenowac - jak najbradziej
icon_smile.gif
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
No tak, potrenowałam Elu i wstęga czekoladowa, a nawet ta piękna róża z brzoskwiń wyszła niemal jak Twoja. Jak na pierwszy raz, to sama jestem zaskoczona łatwością wykonania. Pisałas o tym, ale ja, niedowiarek przez cały czas powątpiewałam. Smarujac papier czekoladą myślałam tylko "akurat mi sie to odlepi, jak czekolada taka cieniutka". Zdziwicie się. Po dość krótkim pobycie tortu w lodówce tasma papierowa odeszła prawie za jednym szarpnieciem, nie czyniąc szkody czekoladzie. Szkoda, że urodzinowi goście syna tak szybko sie z tortem rozprawili. Bardzo dziękuję i za przepis i wszystkie wskazówki, także za całą te dyskusję. J
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
janie
:banana: :dance: :banana: :dance: :banana: :dance: :banana:
Ciesze sie niezmiernie
icon_smile.gif
Naprawde nie ukrywam stopnia zlozonosci wykonanaia
icon_smile.gif
)))) Troche cierpliwosci, czasem trzeba zrobic raz lub dwa i wszystko napewno se uda.
Dziekuje Ci ze zaufalas i zrobilas
girl_in_love.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
a ja zawsze jak rozpuszczam czekolade to ona mi sie rozwarstwia i wychodzi jakby zwazona .Gdzie popelniam blad????
Jesli rozpuszczasz czekolade bez kapieli wodnej, to zmienia konsystencie pod wplywem zbyt wysokiej temperatury. Jesli rozpuszczasz na kapieli wodnej, to przyczyna moze byc popadanie wody do czekolady. Moze zawinic nawet jedna (!!!!!!!!!!) kropla wody! Dlatego jest potrzebne absolutnie suche naczynie. Ale... jesli jest potrzebna czekolada z wyraznymi liniami do rysowania na placku-torcie-itp... , naprzyklad przez koncowke z zabkami, to mozna ja "zaciagnac" woda. Jesli trzeba rysowac wzory na pergaminie i potem tymi wzorkami ozdabiac wypieki, to rysowac trzeba zwykla, "niezaciagnieta" czekolada.

CYTATi to ma byc pergamin czy moze byc alufolia???
Do wstegi jest potrzebny pergamin, bo alu nie trzyma formy w dostatecznym stopniu.

CYTATprzyszla kolej na torcika, a moja rodzina juz sie wzbrania i mowi: przestan!!! bo my nie umiemy sie potem opanowac!!!same pysznosci
Zamienmy sie!!!!! Moj maz to coraz zestawy produktow przynosi, by ja piekla
icon_smile.gif
))))))) ma wyuczone, co do jednego lub drugiego trzeba
icon_smile.gif
To ja sie opieram
icon_smile.gif
))))))