Ciasto Kokosowe Szybkie

kaja

Member
Sty 25, 2006
15
0
0
4 Filizanki Maki
2 Paczki Proszku do pieczenia
1 i 1/2 Filizanki Cukru
2 Jajka
2 Filizanki Maslanki naturalnej

Wrzystko razem dac do jednej Miski i Mikserem 3 min wymieszac!!!
Ciasto wylac na Blache wylozona Papierem lub wysmorowana tluszczem.

2 Filizanki Kokosu
1 Paczke cukru waniliowego
1/2 Filizanki cukru

Wymieszac razem i Posypac na ciasto.

I do piekarnika 160 C - 170 C na 30-40 min az den kokos bedzie zlotawy

NA GORACE CIASTO WYLAC 2 KUBKI SMIETANY !!!

Smietanka musi byc zadka , kremowka, sie nie nadaje
Ja na Koncu jeszcze posypuje Troche kokosem.

Polecam jest naprawde dobre i bardzo szybkie
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
2 Paczki Proszku do pieczenia
czy tu aby blad sie nie wdal? boze po takiej ilosci proszku, zoladek wysiada.... przynajmniej moj
icon_sad.gif
 

kaja

Member
Sty 25, 2006
15
0
0
Nie to nie blad tyle sie daje mozesz zmiejszyc na 1i1/2 Paczki ale mniej bym nie dawala

Ale Ciasto jest naprawde Super i przez ta smietanke takie wilgotne
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
1,5 paczki to i tak duzo... kurcze moze ja sie czepiam :dump: a jakie duze masz te paczki proszku... ja po dwoch lyzeczkach proszku umieram na żoladek, a tu 2 paczki :shock: dlatego zapytalam :oops:
 

kaja

Member
Sty 25, 2006
15
0
0
tillandsja :
No masz racje slucha sie Duzo tez mnie przerazilo jak dostalam ten przepis (1 paczka 15g)ale wyprobowalam i ciasto naprawde dobre robie je czesto.
icon_smile.gif


owieczka :
Smietana musi byc zadka tak zeby odrazu wchonelo w ciasto taka lejaca

marghe :
Sprawdilam dwie rozne filizanki i w obydwoch miesci sie 190 g cukru
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
kaja wlasnie sie zastanowiam ze skoro sie powolujesz na te strone ze mozna zobaczyc jak wyglada ciasto to osmielam sie powiedziec ze z tej strony pochodzi rowniez twoj przepis a dokladnie stoi tam tak:

3 jajka
250 g cukru
1 male opakowanie cukru wanilioweg
500 g maki
1 male opakowanie proszku do pieczenie
1/4 litra maslanki

100 g wiorek kokosowych
100 g cukru
75 g smietany
75 g masla

Reszta jak u ciebie tak wiec na te ilosc maki tyle proszku to w sam raz.
 

kaja

Member
Sty 25, 2006
15
0
0
Tak Musia wlasnie widzialam ze jest ciut inny ale wklejilam moj bo je robie juz dlugo wedlug mojego przepisu i zawrze wychodzi Przepis sprawdzony Wesola30 moja siostra tez jest tu na forum tez je robi i wrzyscy je bardzo lubia
W mojim przepisie nie ma masla i robi sie na filizanki nie trzeba nic wazyc i dlatego robi sie je szybko, praktycznie uzywam jedej filizanki i jedna Miske

Musicie poprostu sprobowac zeby sie przekonac
 

wesola30

Member
Sty 25, 2006
614
0
0
potwierdzam ciasto pychota i niech was nie przeraza ten proszek do pieczenia bo wcale go nie czuc ,kobietki powiem jedno najpierw te ciasto zrobcie tak jak kaja napisala a potem bedziecie komentowac :mrgreen:

Pozdrawiam


mniam mniam jakie pyszne ciasto palce lizac :mrgreen:
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
siedzi w piekarniku... zobaczymy zobaczymy .. nie mialam cukru waniliowego do tego kokosu kurcze balde
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
na cielplo - hmmm takie ciezkawe,na zimno dla wielbicieli kokosu bardzo dobre . Ja dodalam 1.5 paczki proszku - nie czuc go w ogole. Balam sie lac 8) ta smietane mialam 30% kremowke, ale nastepnym razem poleje 18 %kwasna - bo ta slodka tak zaslodzila, mysle,ze z kwasna bedzie jeszcze lepsze, dziekuje za przepis na pewno je powtorze :mrgreen:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
proszku moze i duzo, ale ile maki!

wiekszosc przepisow jest na 1,5 - 2 szklanki. Trudno, zeby 2 razy tyle na tym samym wyroslo.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ker ale to sa filizanki - chyba mniesza objetosc
gruebel_2.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
to jest po prostu tlumaczenie.

Cup.

Nikt nie uzywa glass.

Ktos przetlumaczyl doslownie, a wiadomo, ze w zwiazku z wieloma idiomami i ukochanymi "expressions" mozna sie spodziewac, ze wyjda idiotyzmy.

Najwyrazniej filizanka ma w miarach anglosaskich 250ml, a W Polsce jest to szklanka.
Czasem dobrze jest zinterpretowac zamiast przetlumaczyc.

Problemem moze byc tylko kwestia czy chodzi o 200 czy 250 ml, ale ogolnie przyjete jest, ze jesli nie jest to wyraznie zaznaczone chodzi o 250ml.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Czasem 1 cup to 240 ml, wiec nigdy nie wiadomo kto ile uzyl. Osobiscie owle miary jednoznaczne.