Ciasto czekoladowe

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
A takie ciasto popełniłam ostatnio. Składniki podobne do ciasta Iguany, ale inne wykonanie i ono jest takie bardzo lekkie, a nie murzynkowate


Składniki
4 jaja
250g margaryny
1 2/3 szklanki cukru
2 szklanki mąki
1/2 szklanki wrzącej wody
3 łyżki kawy rozpuszczalnej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
6 łyzek kakao

200g czekolady mlecznej
2/3 kostki margaryny


Margarynę utrzeć z cukrem na puch, następnie dodawac po jajku i dalej ucierać. Dodać kakao, proszek do pieczenia i mąkę, wymieszać. Na końcu dodac kawę rozpuszczoną w gorącej wodzie. Połaczyć dokładnie. Piec w 200 stopniach około 40 minut.

Czekoladę rozpuścic z margaryną i jeszcze ciepłe ciasto stopniowo nią polewać.

2321.jpg


2322.jpg
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Gusiu co za fotki! Zrobie to ciasto w weekend
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
No i do weekendu nie wytrzymałam :lol: produkty już zakupione i po szkole biore sie do roboty Kurcze to już kolejne twoje ciacho Gusiu- albo lubimy podobne słodkości albo pstrykasz bardzo przemawiające do mnie fotki :lol: Po tej pysznej babie nie wątpię że to ciacho też będzie przepyszne Pozdrawiam :bussi:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
No i już sie ciacho "piekarnikuje" ;) Kurcze dosłownie 10 minut z zegarkiem w ręku zajęło mi przygotowanie go :shock: Już sie nie moge doczekac efektu
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Gusiu pyszne, po prostu PYSZNE!!! :banana: :banana: :banana: Możliwe że jutro będę już miała aparat więc zapodam fotkę (o ile ciacho dotrwa ) aha szkoda że nie dodałaś że to ilość na małą tortownicę (chyba że aż tak mi nie wyrosło :dump: ) bo ja ciemna masa jeszcze jestem i sie nie obczaiłam 8)
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Sylwia bardzo się cieszę, że ci ciacho smakuje. Ja piekłam w tortownicy o średnicy 28 cm, jak widac na zdjęciu tak sobie wyrosło
 

Pusia_

Member
Gru 18, 2005
21
0
0
Ciasto wspaniale! Leciutkie, wilgotne, mocno pyszne! Zamiast polewy czekoladowej udekorowalam ciasto lukrem.

POLECAM!
icon_smile.gif


Dziekuje za przepis i pozdrawiam
wink.gif
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
ciacho zrobiłam, niestety nie udało mi sie obfotogarfować bo szybko zostało zjedzone co do okruszka ;)

Nie dosc ze blyskawicznie sie robi to oblednie czekoladowe. Na pewno zrobie jeszcze nie raz
icon_smile.gif


Dziekuje za przepisik i pozdrawiam autorke
icon_smile.gif
 

Piecuszek

Member
Sie 23, 2009
12
0
0
Ludzie, pieczcie to ciasto - jest przepyszne, naprawdę!!! Serdeczne podziękowania dla Gusi za przepis
cvety.gif
Jedyna rzecz, którą zmieniłam, to dałam 5 jajek bo były dość małe. Ciasto pięknie rośnie, nie opada (tortownica 28 cm), ma prawdziwie czekoladowy smak (dużo kakao!), jest mięciutkie i rozpływa się w ustach, normalnie pychotka. Koniecznie dla podkreślenia jego czekoladowości trzeba je oblać grubą warstwą mlecznej czekolady (ja rozpuszczam czekoladę ze śmietanką i niewielkim kawałeczkiem masła, potem na ostudzonym cieście rozsmarowuję połowę czekolady, czekam momencik aż lekko zastygnie i na to rozsmarowuję drugą warstwę). Przedtem polecam gorąco przekrojenie ciasta na pół i przełożenie go konfiturą, bitą śmietaną lub masą kajmakową z puszki - ambrozja
lecker.gif