Biały biszkopt z białek

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
składniki:

7-8 białek (szklanka)
1 szkl mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1/2 szkl cukru
1/2 kostki margaryny
aromat migdałowy, waniliowy lub cytrynowy

Białka ubić na sztywno, wciąż ubijając dodawać po trochu cukier, dodać przesianą mąkę z proszkiem, aromat i na końcu rozpuszczoną margarynę. Miksować chwilę, wylać do małej tortownicy (śr. 20 cm) i upiec.

___________

Polecam bo to doskonały sposób na wykorzystanie resztkowych białek... mamy czas pączków i faworków więc na brak białek chyba nikt nie narzeka :mrgreen:

zdjęcia będą jutro, bo w sztucznym świetle wychodzą beznadziejne.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
biaybiszkopt5cl.png
 

malgosia

Member
Lut 1, 2006
786
0
0
naprawde super wyglada! ekstra baza do ciast! czy rozni sie on od tradycyjnego? jest bardziej pulchny? wyższy?
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
widzę że nie tylko ja spodziewałam sie czegoś w stylu ciasta szklankowego :lol: Paulinko ciacho naprawdę super wyglada, świetny pomysł
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
No własnie smakuje jak zwykłe ciasto, troszke bardziej zwarte jest u mnie i odrobinke siadło na spodzie :oops: mysle że to bardziej babkowe niż baza do ciast.

No a szklankowe to nie jest, bo maku przecież nie ma w skladzie ;)

miło że Wam się podoba :mrgreen:
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Paulinko, jak dlugo i w jakiej temperaturze pieczesz to ciasto?
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Ja wszystkie ciasta piekę godzinę w 125 st ;)
no ale taki moj piekarnik... w wyższej temp się przypala, a srodek zostaje surowy
proponuję upiec w temp takiej jakiej pieczesz zwykly biszkopt lub babkę piaskową, a czas pieczenia określic za pomocą drewnianego patyczka ;)
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
a można dodać owoców
na wierzch lub na spód
jak myslisz? mozna? i gdzie lepiej?? :dump:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Na biszkopt rzucam na górę pokrojone grubo jabłka i myślę, że tutaj też się to powinno sprawdzić
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
nie mam pojęcia :mrgreen:
teoretycznie można, ale ciasto jest dość rzadkie, więc prawdopodobnie popłyną sobie na dno
ale powinno być ok, nadadzą więcej "charakteru" temu placuszkowi
icon_smile.gif
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
Melduję że zrobiłam,wyszedł pyszny wogole nie-zakalcowaty.Przełożyłam cytrynową masą Beaty Sz. Bardzo pyszny :mrgreen: Dziekuję
icon_smile.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Zrobilam w ramach wykorzystania bialek z faworkow - zmodyfikowalam jedynie przepis dodajac pol szklanki wiorkow kokosowych, kilka lyzek soku ananasowego i okolo 5 lyzek oleju zamiast masla. Na wierzchu ulozylam kawalki ananasa z puszki. Zdjecie wkleje jak tylko mi sie uda - mam za soba dzisiaj formatowanie komputera.
Ciasto bardzo smakowalo mezowi - zjadl prawie cale !
 

-magda-

Member
Mar 24, 2006
328
0
0
Zrobiłam. Dodałam troszkę mrożonych truskawek i zapach śmietankowy. Wyszło super ciacho. Niby babkowe niby biszkoptowe. Szybko się robi, krótko się piecze. POlecam
daumen.gif
icon_smile.gif
mniam.gif