Superszybkie mięciutkie oponki mojej Babci

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
oponki4hl.png


500g białego sera
3 jajka
3 łyżki śmietany
3 łyżki cukru
1 op cukru wanilinowego
1 lyżeczka sody oczyszczonej
2-3 szkl mąki

Wszystko zagniesc razem na miękkie, ale nie klejące się ciasto. Obficie podsypując, cienko rozwałkować i wycinać oponki za pomocą np. szklanki i zakrętki. Wrzucać na głębszy olej, smażyć z obu stron chwilę, osączyć z tłuszczu i posypać cukrem pudrem.


______________

Przepis pochodzi od mojej Babci i byłam zdumiona, że tak szybko robi się takie genialne oponki. Smakują jak te drożdżowe, a roboty o wiele mniej. Polecam na karnawał
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Paulinko, czy oponki sa do szybkiego spozycia ? Czy moge dzien-dwa polezakowac ?
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Ja nigdy nie przepadałam za oponkami ale to zdjęcie mówi do mnie:no zjedz mnie zjedz zjedz...i one są takie okrąglutkie, pulchniutkiei wogóle mniamć, że nie wiem ile dam radę się jeszcze opierać :lol: 8)
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Robie takie same i przyznam sie ze smakuja tylko w pierwszy dzien na nastepny sa juz takie nie specjalne, choc szkoda.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
a mi własnie smakują na drugi dzień tak samo nie są drożdżowe, więc się nie starzeją. Ale to może kwestia gustu
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
mi takie oponki tylko od razu smakuja, zdecydwanie
 

Meg

Member
Gru 11, 2005
370
0
0
A ile średnio wychodzi oponek z jednej porcji? Chciałabym zrobić je za jednym smażeniem z pączkami, ale nie wiem czy starczy wszystkim sił przerobowych na to i to ;)
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
No miło mi bardzo
tak sobie myślę, że bez fotki nikt by na ten przepis nie spojrzał
icon_razz.gif

przejrzałam cincinowe zasoby i przepisy na oponki z twarogu juz były, tyle że zdjęc brak, i przeszły w większości bez komentarzy
tym bardziej się cieszę, że ktoś spróbuje jednak tych mojej Babci 8)
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Cienko to znaczy tak cienko jak ciasteczka mniej wiecej na pół centymetra. Ja byłam zdziwiona, że z takiego cienkiego placka rosną takie pulchniutkie oponki, ale soda robi swoje ;)
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Paulinko chcesz koniecznie bym zrobiła dziurkę w monitorze?!
Człek chce tą oponkę nadziać na palec i szybko chwycić i dźga w monitor jak ten głupek :lol:

Jak zwykle zdjęcie piękne, oponki apetyczne, a brzucho rośnie :lol:
 

Adria

Member
Gru 2, 2005
1,641
0
0
Ja również (dość często) robię oponki, gdy nie mam pod ręką ciasta a muszę coś przegryźć - bardzo szybko się je robi i bardzo dużo ich wychodzi tylko jest jedno 'ale'- czasem dużo tłuszczu podczas smażenia wchłaniają a najbardziej można to odczuć na drugi dzień. Może do ciasta dodawać odrobinę spirytusu lub octu?
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Adria, no nie wiem- moja Babcia nie dodaje i wychodzą bardzo dobre. Ale jeśli ktoś chce, to czemu nie :mrgreen: moze rzeczywiście bezpieczniej dodać
icon_smile.gif
 

Meg

Member
Gru 11, 2005
370
0
0
Paulinko, a czy lepiej jest jak twaróg jest zmielony czy nie ma to znaczenia? Nigdy nie jadłam oponek i obawiam się czy grudki niezmielonego twarogu mogą "zmienić" smak czy może tak właśnie ma być, z grudkami.