Pyszne pszenne buleczki Kummelweck

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Pyszne pszenne buleczki Kummelweck

Z sieci To sa takie zwykle pszenne buleczki do kanapek, idealne z serem i szynka, ale moim dzieciom najbardziej smakuja z miodem. Dla mnie to sa najpyszniejsze i najbardziej zblizone dosmaku z dawnych lat buleczki
icon_biggrin.gif
[/i]

3/4 szklanki (cup) wody
1i 1/2 lyzeczki suchych drozdzy (ja daje okolo 20 gram lub mniej swiezych)
1 lyzeczka cukru
1 lyzeczka soli
1i 1/2 szklanki maki chlebowej
1 szklanka maki luksusowej
3 lyzki mleka w proszku
2 lyzki maki ziemniaczanej
2 lyzki stopionego lub rozmiekczonego masla
1 jajko

Wyrobic wszystko razem okolo 10 minut. Zostawic zeby odpoczelo 10 minut i znowy dobrze wyrobic 10 minut. Zostawic do wyrosniecia, formowac buleczki, znowu zostawic do wyrosniecia i piec w piekarniku 190 stopni, okolo 15 minut. Mozna posmarowac bialkiem rozmieszanym z lyzka wody i posypac makiem.
Mozna po prostu wyrobic w maszynie. Uformowac buleczki i znowu zostawic do wyrosniecia.
icon_biggrin.gif


Smacznego! Sa pyszne!
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
U mnie to zawsze buleczki tak samo wygladaj mniej wiecej. One bardzo ladnie sie nadymaja
icon_biggrin.gif
Sa ladnie zaokraglone. Zrobie zdjecie, bo jeszcze zostaly dwie buleczki i pokaze, dobra?
icon_biggrin.gif
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
o jakie ladne buleczki chetnie bym je zrobila niestety ale maka chlebowa nie do osiagniecia
 

KASIA.B

Member
Lut 13, 2006
201
0
0
Właśnie wczoraj wieczorem robiłam na niedzielna kolację - okazały się baaardzo dobre, chociaz nadmiernie to one mi nie urosły i nie buły takie okrąglutkie. Wyszło osiem, ale ciasto lekko zbite (moze za zbite)?
Zwaliłam to na karb drożdży, które w moim zamrażalniku może za długo leża i stąd biedne ciasto nie miało prawidłowych zapędów do wzrostu. Mimo małego potknięcia, męzowi smakowało.
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
syso

chyba jednak sie skusze na nie w przyszlosci
icon_smile.gif
 

KASIA.B

Member
Lut 13, 2006
201
0
0
kurczę, syso, to one "nie były robione" przez Ciebie ????
Hmmmmmmm, no ja blondynka jakoś sobie ubzdurałam,że tak. No cóż...

ale zrób, warto. Tylko z suszonych albo świeżych drożdży, a nie jak j a - z przemrożonych.
Pozdrawiam
 

Stale

Member
Paź 31, 2004
710
1
0
Mam pytanie, czy na pewno dajesz tylko 2 gramy swiezych drozdzy czy 20g. Zrobiła z 20 grami i też mi tak ładni jak Twoje nie wyrosły. Były jednak bardzo smaczne i jutro zrobię powtórke
 

KASIA.B

Member
Lut 13, 2006
201
0
0
Stale, ja dałam mniej niż 1/4 kostki drożdży, która ma 100g, czyli, jakby nie patrzeć, władowałam tam nie 2g, a jakieś rzeczywiście 20, stąd może ta ich "ciężkość"

No ale patrząc na przepis, jakoś bardziej sensowne wydawało mi sie 20 i uznałam te "2" za pisarską omyłkę. Tych dwóch nawet nie miałabym jak odważyć, toż to taka znikoma ilość.

A co, za dużo napakowałam? Jeśli chodzi o wypiek pieczywa, to ja początkująca jestem, ale "przyszłam" tu się od Was, specjalistek uczyć.
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Dziewczyny, sorry za pomylke, juz poprawiona. Oczywiscie ma byc 20, a nie 2 :oops: :oops: Zreszta ja to tak na oko daje zawsze tych drozdzy, cos wielkosci orzecha wloskiego lub mniej
icon_biggrin.gif


KASIA B. Buleczki oczywiscie jak najbardziej byly robione przeze mnie, nie raz zreszta :mrgreen:

Stale Ciesze sie, ze mimo mojej pomylki buleczki smakowaly
icon_biggrin.gif
 

KASIA.B

Member
Lut 13, 2006
201
0
0
ufff, no to całe szczęście. Te 2 gr naprawdę wydawało mi sie podejrzanie mało.


Dziś planuję znów je piec. Tylko co zrobić, żeby one były takie jak ze zdjęć - okrąglutkie i puchate????
 

morella

Member
Wrz 24, 2005
393
0
0
Wlasnie uformowalam buleczki i juz sobie podrastaja... ciekawe co znich wyjdzie?? :roll: O rany mam nadzieje ze wyjda :lol: A jak nie wyjda to i tak zjedza ;)