Biedronkowy letni tort

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Przepis na zyczenie jagi
icon_smile.gif


f61010bfaf02.jpg


Biszkopt
6 jaj,
1 szk. cukru
150 g mąki - t.zn. 25 g lub 1 lyzka st. z czubkiem (nie czubem
icon_razz.gif
) na 1 jajo
mozna dodac proszku do pieczenia, ze mną roznie bywa - czasami dodaję, czasami - nie
icon_smile.gif


Wlączamy piekarnik na 190 C. Brytfannę 30x40 wyscielamy papierem do wypiekow. Pieczemy nie w formie, a listami na brytfannie. Pierwszy biszkopt pieczemy z 4 jaj i odpowiedniej proporcii pozostalych produktow.
Oddzielamy bialka od zoltek, ubijamy bialka tak, aby lyzka do bialek wchodzila jak dziecinna lopatka do sniegu. Pomalutku dosypujemy cukier i ubijamy dalsze 1-2 minuty. Dolac zoltka, chwilę ubic tylko, zeby się wymieszalo i odlączyc mikser. Przesiac mąkę do jaj i wymieszac bardzo delikatnie. Ja to robię ręką, rozstawionymi palcami - zeby nie ugniatac piany. Ciasto wylac na brytfannę. Piec okolo 15 minut, ale to zalezy od piekarnika - gora biszkoptu ma byc sucha i lekkospręzystą. Wybieramy biszkopt z piekarnika, przewracamy na papier i zdejmujemy papier, na ktorym się pieklo, znowu odwracamy i ostudzamy pod ręcznikiem. Robimy pozostalą częsc ciasta i dopiekamy. Zalezy od piekarnika, moj nie wypieka dwa poziomy, dlatego piekę dwa razy. A zostawiac biszkopt w ciescie - <!--emoid:dontknow:--><!--endemo--> nie robię tak....

Krem
600 g twarogu
2/3 p. mleka zgęszczonego
cukier waniliowy
150 g masla
Bardzo dojrzale 2 banany i bardzo dojrzale truskawki gram 300-350

Maslo ubic z mleczkiem, stopniowo dodac zmielony twarog lub twarozek homogenizowany, dodac cukier waniliowy

duzy plat biszkoptu przekroic na pol. Zlozyc 3 częsci jedną na drugą i porownac nozem, jesli nie udaje się na oko, to zrobic prostokąt z kartonu i obkroic wedlug tego szablonu. NIE PRZYCISKAC mocno! Tylko leciutko!
Biszkopt przelozyc kremem, pokrojonymi bananami i truskawkami. Biszkoptu w tym torcie nie nasączam, co nie znaczy, ze nie mozecie tego zrobic
icon_smile.gif
))))))
Gorę i boki posmarowac kremem, boki posypac okruchami biszkoptu (podsuszone i przesiane!)

Biedronki
1 opakowanie galaretki koloru czerwonego (na 0,5 l wody)
woda dla galaretki - 300 ml
ustawiamy polowki skorupek od jaj na tacce z cukrem (by nie przewrocily sie), wlewamy galaretkę. Pozostawiamy do stęzenia, potem ostroznie obsuwamy palcem brzeg galaretki po calym perymetrze skorupki. Na chwile zanurzamy (nie do samego brzegu!!!!) w cieplej wodzie. I wysuwamy ręką ze skorupki
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Elu, czy mleczko zgeszczone to to samo co mleko skondensowane slodzone : Ile go dodajesz w ml lub gramach - tak mniej wiecej ( u mnie sa inne objetosciowo puszki ) ?

Ten tort jest bajecznie piekny...
icon_smile.gif
icon_smile.gif
b833ed9de921aec0a2831948fb1d586d.gif
b833ed9de921aec0a2831948fb1d586d.gif
b833ed9de921aec0a2831948fb1d586d.gif

U nas te mleczko zgęszczone to ma konsystencję plynnego miodu. Bo wiem, ze jeszcze jest i takie, jak smietanka kremowka - to nie pasuje. Te pierwsze. A objętosc - 400 g, to znaczy dodac gdzies 260-270 gram, ale zawsze mozna uregulowac na swoj gust - trochę więcej lub mniej
icon_smile.gif
chociaz wszystko mozna sprobowac, i takie plynne mleczko - tez
icon_smile.gif
Wtenczas gęstosc regulowac maslem.
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
A może to ma być słodkie mleko skondensowane? Przyznam się, że nigdy go nie otwierałam przed gotowaniem, ale może ono jest gęste.
To nawet pasowałoby do kremu, bo nie ma w nim dodatku cukru.

Elu, czy zagęszczone mleko w Twoim przepisie jest słodzone?
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Nadia
No i kto mnie odpowie, dlaczego Twego pytania nie widzialam? :dump: :dump: :dump: Nie wiem.... Przepraszam Cie bardzo
icon_smile.gif

U nnie jest slodzone
icon_smile.gif


AnnaH
Tak, czulki sa z czekolady. Czulki rysujemy temperowana czekolada na papierze. Nie trzeba rysowac zbyt cienkich, a najlepiej je wlozyc przed podaniem. Narysowac, oczywiscie, trzeba z zapasem, bo nie sa zbyt trwale.
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
tak się zastanawiam nad tą masą i skoro mleko skondensowane się nie nadaje to jedyne co przychodzi mi do głowy to mleko zagęszczone w TUBCE takie dla dzieci (jest waniliowe, kakaowe i karmelowe) ono faktycznie jest gęste ale i potwornie słodkie. Nie mam pojęcia czy to może być to, jeśli nie to czym można zastąpić to mleko, bo u nas raczej innego mleka nie kojarzę?
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Agata
Nasze tez jest potwornie slodkie
icon_smile.gif
Sprobuj dodac te slodkie. Nie musi zaszkodzic. Po prostu zmniejsz ilosc mleczka, zrob mase i zkosztuj - jesli Ci wystarczy slodyczy, to i nie trzeba wiecej dodawac. Jesli masa bedzie za gesta - dodaj zwyklego skondensowanego mleka. Jeszcze wariant - zmieszaj mleko skondensowane z tym slodkim. Nie ma rygorow - jest tylko wlasny smak
icon_smile.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Agata
Mysle, ze musi byc dobrze. W ogole orientuj sie na swoj smak
icon_smile.gif
to nie jest tak, ze nie mozna kosztowac ... byle nie wyjesc wszystkiego
icon_smile.gif
Bardzo lubie ten krem - jest pyszny
icon_smile.gif
snoozer_05.gif
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
"troszke" zmodyfikowalam to ciasto- z braku czasu zrobilam na herbatnikach :oops: nie majac truskawek-owocow uzylam galaretki truskawkowej a efekt jest taki:



ta masa serowa jest przepyszna i nie jest wcale tak bardzo slodka- jak dla mnie to w sam raz!!! ( te ciasto jest odmiana sernika na zimno- mniam- :mniam: ) kto nie robil, niech zaluje
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
trzkasienka
kez_05.gif

girl_dance.gif
girl_dance.gif
girl_dance.gif

Jak sie ciesze! Tez bardzo lubie te mase, a jak sie doda dojrzale truskawki.... mmmmm....
icon_smile.gif


Fajnie wykombinowalas
icon_smile.gif
sernik bez pieczenia udal sie
icon_smile.gif
. U nas robia takie podobne serniki, tylko ze w ksztalcie domku
icon_smile.gif