Ciasto a'la batonik 3Bit

KASIA.B

Member
Lut 13, 2006
201
0
0
Ciasto a’la batonik 3Bit

Proste, szybkie, pyszne, no i bez pieczenia !

Składniki:
1 puszka mleka słodzonego, skondensowanego;
2 budynie śmietankowe ugotowane w 0,5 litra mleka
1/2 kostki masła, śmietana mała 18%,
,,Śnieżka",
1 tabliczka czekolady mlecznej
7 paczek maślanych herbatników „petitek”

Mleko gotować w zamkniętej puszce ok. 2 godziny. Ostudzone budynie zmiksować z masłem na jednolitą masę.
Warstwami w prostokątnej blaszce układać:
1.Herbatniki
2.Ugotowane mleko ( karmel)
3.Herbatniki
4.Masa budyniowa
5.Herbatniki
6.Śmietana zmiksowana ze ,,Śnieżką"
7.Na wierzch starta na wiórki czekolada mleczna

Wychodzi duża blacha do ciasta i jest pyyyyyszne !
 

norin

Member
Sty 8, 2006
121
0
0
Wklepuję w kolejkę ciast do zrobienia!z samego czytania już mi ślinka pociekła ;) i jak tu się zacząć odchudzać??? Aha mam pytanko czy ta Smietana zmiksowana za śnieżką sztywna jest?czy ma być rozlazła?Pozdrowionka..Norin
 

KASIA.B

Member
Lut 13, 2006
201
0
0
właśnie sztywna, idealnie pasuje. polecam, pyszne ciasto. Tylko potem nie należy np. wchodzić na wagę...
niestety uzależnia, ale to jak większośc przepisów na takie słodkości. Jak już sie zrobi i stoi sobie, to nie mozna nie jeść.
 

AnEvelin

Member
Cze 22, 2007
67
0
0
Znalazlam podobny przepis na innym portalu i według niego przygotowuję własnie ciasto na urodzinki męża, różni sie nieznacznie od Twojego ale jedynie w szczególach. Już pisze o różnicach śmietana nie 18% a 30% i można ja miksować z 2 śnieżkami będź tez ze śmietan Fixem ja wybrałam druga wersje. Ale mam pytanie te budynie to sie słodzi czy nie? ja dałam tylko połowę porcji cukru bo ten karmel będzie bardzo słodki zobaczymy jak wyjdzie
lecker.gif
 

zielonka33

Member
Lut 25, 2007
20
0
0
3bit INVERSO

Przepis dostałam od mojej znajomej.Pieczemy ciemny biszkopt- cienki. Na wierzch rozsmarować masę do karpatki, ułożyć krakersy, karmel(mleko skondensowane słodkie w puszce, gotowane 2,5 godz.) znowu krakersy i na wierzchu 2 kremówki(po 200ml)ubite z 2 śmietanfixami. Psypać startą czekoladą lub polać polewą.

Ciasto zrobiłam bez przekonania, ale bardzo szybko zmieniłam zdanie. Moje dzieci i goście nie mogli się najeść.(przydałyby się 2 porcje)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Polecam dać zamiast warstwy herbatników warstwe słonych krakersów a do karmelu posiekane orzeszki solone-pycha.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AnEvelin

Member
Cze 22, 2007
67
0
0
ja zrobiłam według pierwszej wersji i było pycha tylko trzeba dodać że najlepsze jest jak odstoji 1 dzień w lodówce wszystko zgęstnieje i sie zwiąże zrobiłaby zdjęcie ale już zjedli
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Przepis brzmi niesamowicie
mniam.gif
jest w nim wszystko co uwielbiam. Tak więc, będzie w niedługim czasie na pewno robione.
Bardzo proszę o wklejenie jakiejś fotki tego ciasta, lubię wiedzieć, jak to wszystko razem się prezentuje
icon_smile.gif
Prośba jest do osób, które mają zamiar zrobić ciasto wcześniej ode mnie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dioda87

Member
Mar 8, 2007
58
0
0
ja też spotkałam się z tym przepisem ze śmietaną 30%. ale ten wygląda równie interesująco:) no i najważniejsze, że bez pieczenia, czyli na warunki studenckie:)
 
S

Szkrabeka

Guest
uwielbiam je;) wygląda zjawiskowo, a tak naprawdę nie ma przy nim zbyt dużo roboty ;); ja również zawsze robiłam ze śmietaną 30%; najlepiej smakuje 1-2 dni po zrobieniu ;)
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
zawsze daje 36%
do bitej śmietany dodaje żelatynę. Kiedyś dawałam śmietanfixa, ale wyczuwałam jego smak, z zelatyną jest ok.
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Wczoraj zrobiłam. Dałam śmietaną 18%. Robię z tą śmietaną bardzo często masy na Śnieżce, nigdy żelatyny nie używam. Ona daje taki fajny kwaśny posmak, co jak dla mnie w tym akurat ciastku jest wielkim plusem, bo jest to bardzo słodkie ciasto.
Tam wyżej pisano o krakersach. To jest 3 BIT, nie snickers
icon_wink.gif
podobnie z orzeszkami. Ciasto z krakersami i orzeszkami już by nie było 3 bitem.