Flapjacks- Dla DagiM

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
1. Klasyczne wg. Classic Home Cooking- 24 porcje
125 g masła
90 g jasnego syropu kukurydzianego
90 g brązowego cukru
250 g płatków owsianych.
Utrzeć masło, syrop i cukier. Dodać płatki, wymieszać. Piec w blaszce 20x30, przez 30 min w 180st. Jeszcze ciepłe pociąć na 24 porcje


2. Kokosowe wg. Chocolate & Baking- 16 porcji
200 g masła
200 g brązowego cukru
2 łyżki złotego syropu
275 g płatków owsianych
100 g wiórków kokosowych
75 g posiekanych kandyzowanych wiśni.
Roztopić razem masło, cukier i syrop. Zestawić z ognia i dodać suche składniki i wymieszać. Piec w blaszce 23x30 przez 30 min w 170st. Jeszcze ciepłe pociąć na 16 porcji
[Można przechowywać przez 1 tydzień szczelnym pojemniku i mrozić przez 1 miesiąc]

3. Z kawałkami czekolady wg. Chocolate & Baking 12 porcji
125 g masła
75 g cukru
1 łyżka złotego syropu
350 g płatków owsianych
76 g posiekanej ciemnej czekolady
50 g rodzynek
Roztopić razem masło, cukier i syrop. Zestawić z ognia i dodać płatki, wymieszać. Dodać czekoladę i rodzynki, wymieszać. Piec w blaszce 20x20 przez 30 min w 180st. Pociąć na 12 porcji, kiedy osiągnie temperaturę pokojową.
[Można przechowywać w szczelnym pojemniku przez 1 tydzień]

4. Z polewą czekoladową wg. Wielkiej Kuchni Amerykańskiej- 25 porcji
125 g masła
1/2 szkl melasy
175 g płatków owsianych
75 g posiekanej czekolady
1/4 szkl posiekanych orzeszków ziemnych
Roztopić razem masło i melasę. Dodać płatki i wymieszać. Piec w blaszce 23x23 przez 13 min w 170st. Czekoladę roztopić, polać masę, posypać orzeszkami.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Sini po 1. to dziękuję ślicznie za wszystkie razowe przepisy

a w ogole to ja juz coś takiego podobnego kiedyś piekłam jak te klasyczne
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif
bardzo smaczne wychodzi, podobne do takich musli chrupiących, no i zdrowe i znakomite na śniadanko z np. jogurtem bardzo wszystkim polecam :mrgreen: :mrgreen:
 

DagaM

Member
Sty 9, 2006
79
0
0
Kolezanko Sini, tyle przepisow dostalam do Ciebie, ze nie wiem od ktorego zaczac. W ten weekend bede dzialac :twisted:
Jeszcze raz wieeelkie dzieki :freu:
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
CYTATCzym zastąpić jasny syrop kukurydziany
Paulinka ma rację
Marcelinko, w anglosaskich przepisach zamiennie stosuje się wymiennie syrop kukurydziany i złoty syrop. Skoro ten ostatni można zastąpić sztucznym miodem, to ten pierwszy też
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
Zrobilam dzisiaj te kokosowe Flapjacks.
Zamiast wisni dalam rodzynki. Smaczne wyszly i 100x lepsze od wszystkich "Corny", "Crunch", itp.
Nastepnym razem zredukuje nieco ilosc masla, a dodam moze troche mleka albo dzem jablkowy/morelowy. No i uprzedzam, ze sa slodkie. Mi to odpowiada, ale jak ktos ogranicza cukier w ciastkach, to tutaj pewnie tez powinien.
Niemniej jednak dzieki za przepis, bede go czesto powtarzac, bo robota zadna, a w smaku pycha.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: