Ciasteczka z wróżbami - piramidki

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Fajny przepis, bardzo łatwy, bezstresowe wkładanie karteczek z wróżbą :mrgreen: Wybróbowałam go na andrzejki. Poza tym - bardzo smaczne ciastka!
Czyli ogólnie- POLECAM! Aha! Przepis jest z jakiegoś bardzo starego numeru Poradnika Domowego.

25 dag mąki pszennej,
8 dag cukru,
3 jajka,
2 łyżki oleju,
szczypta soli,
1/2 torebki cukru waniliowego (0,8 dag),
kilka migdałów

Mąkę przesiać, dodać cukier, cukier waniliowy, sól, jajka oraz olej i zagnieść ciasto (powinno być dość twarde). Następnie rozwałkować ciasto i pociąć je na kwadraty. Migdały sparzyć, obrać ze skórki, ułożyć na części kwadratów. Na pozostałych kwadratach umieścić zwinięte w rulonik paski papieru z wróżbami lub sentencjami. Zlepić rogi (boki kwadratów) formując piramidkę. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia. Ułożyć na niej ciasteczka i piec 20 min. w temp. 180 st.C na złoty kolor. Wychodzi ok.30 sztuk.

Robi się je naprawdę szybko. Ja zrezygnowałam z migdałów, bo chciałam, żeby każde ciasteczko było z wróżbą. Karteczki nie nasiąkają tłuszczem (tego się najbardziej bałam 8) ) i łatwo się wyjmują z ciasteczka. A poza tym samo ciasto jest wyjątkowo smaczne (w sumie nie wiem czemu, bo produkty, jak produkty- niby zwykłe, a jednak wychodzi coś smacznego)
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Leninko dziękuję za przepis! karteczki po ostatniej nieudanej próbie mam więc niedługo na pewno wykorzystam
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Fajnie! :freu:
I daj znać, jak wyszły! :wink:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
długo nie dałam im czekać, dzisiaj robie :mrgreen: jak wyszły oczywiście napiszę i fotke też wstawie
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
no i mam je oczywiście wyszły mi pokraczne ale ponoć są pyszne, tak mówi mama (jam na diecie :mrgreen: ) z resztek ciasta wianki porobiłam ;)

ciacha0vw.jpg
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Super Ci wyszły! I wianuszki jakie fajoskie! :banana:
A wróżby powkładałaś, bo mi się jakieś niskie wydają? :roll: :dump:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
a powkładałam wróżby tak je pozawijałam że malutkie były ;) super ze się podobają :mrgreen:
 

Biz-Art

Member
Gru 22, 2008
18
0
0
Podbijam temat, bo myślę, że to dobry pomysł na słodkości sylwestrowe
lecker.gif

Ja go chyba wykorzystam
icon_mrgreen.gif
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Cieszę się
icon_smile.gif


Ja je robię też na wszelkie imprezy urodzinowo - świąteczne dzieci. Wtedy do środka wkładam mały rysunek (taki 5x5 cm.) do pokolorowania (drukuję z netu ze stron z kolorowankami).
icon_mrgreen.gif
Wszelkie postaci bajkowe i zwierzęta się sprawdzają.
A dzieci mają frajdę z losowania.
icon_smile.gif

 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Wklejam zdjęcie, może ktoś zechce wykorzystać na Sylwestra.
Ja je robię na wszelkie urodziny dzieci, andrzejki.
Tu urodzinowe mojej młodszej córki, a w środku- kolorowanka:

dscf1421_1.jpg
 

Załączniki

  • dscf1421_1.jpg
    dscf1421_1.jpg
    231 KB · Wyświetleń: 0

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Jakiej wielkości mają być kwadraty? Jaka grubość ciasta? Jakiej wielkości karteczka będzie najlepsza?
Czy mozecie wkleic zdjecie ciastka przed upieczeniem? Z góry dziękuję.