Mini-Zraziki

morela70

Member
Wrz 19, 2004
50
0
0
Skoro niektórzy mini-zraziki pamiętają, a i ja je w zeszłym tygodniu zwijałam to może właśnie nimi rozpocznę swój udział w części mięsnej? :cfist:

Potrzebujemy :
polędwiczki wieprzowe
trochę chudego wędzonego boczku
ogórki kiszone
cebulę
duży okrągły chleb (byle nie ten na polepszaczach) - ostatnio zrobiłam w bochnie razowym - pychotka!

uzbrajamy się w cierpliwość :baa:

do dzieła!
polędwiczki trzeba pokroić na cienkie plasterki, leciutko rozgnieść dłonią, posmarować cienko musztardą, położyć piórko cebuli i słupek ogórka i boczku, posypujemy vegetą i pieprzem świeżo zmielonym, ładnie zawinąć, jak mamy wszystkie zraziki to obsmażamy je na gorącym oleju ze wszystkich stron i wkładamy do garnka, podlewamy bulionem tak aby zakryć zraziki i gotujemy tak 30 minut - można spróbować wcześniej czy nie są już miękkie.
Zraziki wyciągamy, sos doprawiamy do smaku tak aby pasował nam do smaku zraza, zagęszczamy.

Bierzemy chlebek, przecinamy w 2/3 wysokości i wydrążamy środek pozostawiając około 2-3 cm obwódki chlebowej, wkładamy tam zraziki.

Czapeczkę chleba, też lekko wydrążoną smarujemy roztrzepanym białkiem i zamykamy chlebek.
Chleb należy lekko skropić wodą i włożyć do gorącego piekarnika, pieczemy w 180-200 stopniach około 15 minut.
Wyciągamy i podajemy w całości na dużym talerzu.
Sos stawiamy obok w sosjerce.

Na 1,5 kg chlebek kupuję 2-3 polędwiczki, kroję tak na około 1/2 cm.
Przy smażeniu najlepiej jest położyć mięso wpierw stroną złączenia, to się nie rozleci.
 

ToMagda

Member
Wrz 20, 2004
243
0
0
A ten chlebek, to tylko do dekoracji, czy też się go w jaKIŚ sposób wcina?
I jak zraziki są miękkie to co im daje to zapiekanie? Strasznie mi się przepis spodobał i pewnie go zrobię (zwłaszcza, że polędwiczki to prawie jedyne mięso, na które moje dzieci nie kręcą nosem) tylko potrzebuję doprecyzowania.
 

morela70

Member
Wrz 19, 2004
50
0
0
Chlebek rwie się na kawałki i wcina ze smakiem. Zapieczenie powoduje, że chlebek robi się cieplutki, chrupiący i pachnący zrazikami, mniam! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

ToMagda

Member
Wrz 20, 2004
243
0
0
Bardzo dziękuję. zrobię na pewno, tylko czy ja gdzieś dostanę okrągly chlebek? I to bez polepszaczy? Pascal to kiedyś specjalnie w piekarni zamawiał.
 

ToMagda

Member
Wrz 20, 2004
243
0
0
Ależ ja w życiu chleba nie upiekłam :mrgreen:
Co prawda zbieram się. Już długo się zbieram. Na razie kolekcjonuję przepisy. i nie wiem od którego zacząć. A z niemiec to sobie nawet mieszankę razową przywiozła. Chciałam mąke, a w domu doczytalam, że ona z drożdżami I nie bardzo teraz wiem, co z tym zrobić. Chyba muszę z tego przepisu na opakowaniu
icon_sad.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Z przepisu na opakowaniu? Najgorsze sa przepisy producentow maszyn, mak pewnie tez. Z przepisu Bajderki upiecz.
 

ToMagda

Member
Wrz 20, 2004
243
0
0
Pewnie, że bym upiekła z jakiegoś sprawdzonego przepisu... Tylko co zrobić z tymi dodatkami, które tam wciepali. Drożdze na pewno. Nie wiem, co poza tym. Muszę dziecko do tłumaczenia zaangażować.

A przypomniałam sobie, gdzie mogę dostać taki pyszny, okrągły chlebek. W takiej piekarni w Czechach po drodze do Jablonca. A może tam pojedziemy na basen w sobotę. A chlebek jest mniamuśny, żytni i mozna go jeść przez cały tydzień.
 

morela70

Member
Wrz 19, 2004
50
0
0
Żytni będzie jak znalazł :mrgreen: Powodzenia i podziel się wrażeniem z pierwszego razu ze zrazikami smacznego
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
morelko, dziś pobawię się zrazikami, bo bardzo smacznie brzmi Twój przepis, a ja lubię smaczne przepisy.
Jak nie zapomnę, to zrobię fotkę tegoż specjału... (a z moja pamięcią krucho...)
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Co z tą stertą miąższu z chlebka zrobić????
To pytanko to tak na zaś, bo dzis już znikam, bo chłopczyk lada chwila będzie...
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Jeżeli Ci ten miąższ oczywiście pozostał do dzisiaj ....
Już prawie zniknął

Morelko co do smaku Twojej potrawy - PYCHA!!!!!!!!!!!!
Co prawda połączenie sosu i chleba nie często powinno się jadać (COBY NIE BYĆ ZBYT DUZIM), ale raz na jakiś czas...
Nam Twoje danko smakowało okrutnie i z pewnością nie raz je powtórzymy. Dziękuje za "pyszny przepis".
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Robiłam dziś zraziki!!!!!
Przepyszne były!!!!
Goście byli zachwyceni, a ja dumna z głową w chmurach chodziłam :mrgreen:
Super przepis!
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
a ja mam pytanie a zdjec juz nie robicie swoim potrawa?? ja lubie zdjecia zgladac a pozniej zrobic
 

morela70

Member
Wrz 19, 2004
50
0
0
obiecuję kupić aparat jak tylko szybko się da
icon_razz.gif
wtedy fota parujących zrazików murowana!
:mrgreen:
 

ToMagda

Member
Wrz 20, 2004
243
0
0
Morelko, TADAM, zrobiłam. Co prawda, kajam się, bez chlebka, ale i tak były PYCHA. Bez chlebka, bo musiałam gotowe zanieść do teściów i tam je jedliśmy. Ale wzbudziły masę zachwytów. I moje wybrzydzające na mięso dziecko w czasie nakładania wołało- jeszcze kilka mi nałóż, no co tak mało?
Dziękuję morelko.
 

morela70

Member
Wrz 19, 2004
50
0
0
że też Wam się chciało zwijać te maluchy :mrgreen:
cieszę się, że smakowało dance
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Zrobiłam! Przepyszne! efektowne. Do sosu dodałam 2 łyzeczki sosu czosnkowo - miodowego.