kuskus z musztardową ciecierzycą i cytrynową cukinią-pycha

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
i jeszcze z karmelizowanym pomidorem

KUSKUS
Przygotować kuskus swoim sprawdzonym sposobem.
CIECIERZYCA (Marghe)
puszkę ciecierzycy wrzucić na oliwę, 3 łyżeczki musztardy , 2 łyżki oliwy i 2 łyżeczki octu winnego wymieszać i dodać na patelnie. Chwilę poddusić.
Dodać cebule czerwoną pokrojoną w kosteczkę.

CUKINIA (Marghe)
pół cukinii pokroić w zapałkę, wrzucić na oliwę z płatkami czosnku, poddusić, wkropić pół cytryny. Poddusić. ma pozostać chrupiąca.

POMIDORA
pokroić w poprzek , posypać sola i ziołami prowansalskimi, wrzucić na patelnię z oliwą, aż zbrązowieje ładnie


Sposoby podania:
kuskus na środku, wokoło ciecierzyca, na wierzch ładnie posypać cukinią, na wierzchu położyć pomidory


img25063op.jpg


albo wszystko wymieszac na patelni
img25102ug.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja kupiłam w Albercie, ale mialam też z leader price i obie były pyszne. Taką suszoną też mozna, tylko wczesniej jak z fasolą, namoczyć trzeba i ugotować.


danie jest wspaniałe - i można je skompilować z ,,mom" drugim przepisem na couscous - feta marynowana takze tu by znakomicie pasowała. Acha, ja podałam mięsojadowi z kundziukiem w około talerza
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
acha, ja mam jakąś wloską cieci ma napisane 2zł za puszkę kosztowała, ale widzę, że i bonduelle ma

gallery.php
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
ja odkąd spróbowałam ciecierzycy to się w niej rozkochałam :oops: przepyszna jest, na pewno wypróbuję ten przepis
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Marghe - chcesz, żeby dopisac CIę w tytule? Bo ja to tylko skombinowałam razem 8)
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
kuskuscieciorkacukinia1pp.jpg


Małgosiu, cudowne, proste, szybkie, a przede wszystkim lekkie i pyszne danie. Miodzio. :mniam:
Zjedliśmy z nieukrywaną przyjemnością.

Cieciorkę jadłam poraz pierwszy. Z pewnością nie ostatni.

Ps. Następnym razem spróbuję z surowym pomidorem pokrojonym w kostkę. Smakowo powinno być równie pysznie, a zawsze to parę kalorii mniej, niż pomidor smażony. ;)

Super, polecam gorąco!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
bardzo bardzo się cieszę!! Surowy pomidor napewno też byłby rewelacyjny , a w bardziej pomidorowym miesiący to nawet lepszy oczywiście. No tylko te co treaz mam, to pokrojone w kostke sa neidobre, wiec dlatego zaproponowałam smazenie.

Polecam też drugie podobne kuskus - ktore stanowilo inspiracje do kombinowania z cieciorką i cukinią Marghe. Tamto ma marynowaną fetę - świetna jest zarówno domowo marynowana, jak i appetiny ostra papryczkowa.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ale fajnie , ze smakuje!!!
mi jajka nei przypomina, ale lubię bardzo
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
kupilam cieciorke Bonduelle w puszce, wypisz wymaluj jajko na twardo posolone ;)
Słowo daję, ja tam jaja nie wyczułam (mowa o Bonduelle). ;) ;)
A ponadto, dla mnie to było jakby w ogóle nie słone. Dopiero ta musztarda nadała jakiegoś smaku bardziej wyraźnego.
 

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
Małgosimi pyszny przepis
lecker.gif
Bardzo dziękuję za inspirację
anbetung.gif
No moja ciecierzyca sie troszkę przypiekła, ale jest pyszna:)

ciecierzyca_musztardowa.jpg
 

Załączniki

  • ciecierzyca_musztardowa.jpg
    ciecierzyca_musztardowa.jpg
    64.3 KB · Wyświetleń: 1

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Szukałam dzisiaj inspiracji dla cukinii i tak po nitce do kłębka
icon_wink.gif
. Przyznaję, że ręka mi zadrżała, gdy wrzucałam musztardę do ciecierzycy, przygotowana byłam na porażkę, bo nie potrafiłam sobie wyobrazić tego smaku, jednak zupełnie niepotrzebnie, całość wyszła pyszna i będzie często gościć na moim stole, dziękuję
cvety.gif
.