Krokieciki z wafli*

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Krokieciki z wafli mojej mamy

Skladniki :

wafle suche
ziemniaki
pieczarki cebula
smietana
sol i pieprz

A wiec, ziemniaki gotujesz i przeciskasz przez praske , dodajesz troche mleka lub smietany , solisz i pieprzysz- smarujesz gorace na waflu tak cienko zeby zatkac dziurki

pieczarki kroisz drobniutko lub na tarce na grubych oczkach scierasz.
smazysz z cebulka i tez cienko nakladasz na wafle gorace.

pozniej wafle zwijasz w rulonik i tniesz ukosnie na paski.a pozniej w jajku i bulce i na patelnie-wszystko dopraw dobrze .

Tylko poniewaz one sie szybko smaza, najpierw narob krokietow a potem je na patelke wrucaj i krotko smaz.


Bardzo smaczne z barszczykiem
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
pozniej wafle zwijasz w rulonik
mozesz wkleic zdjecia wafla, ktorego mozna zwinac? mam ochote na ten przepis
icon_smile.gif
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
skanna, tak jak w przepisie jest napisane- to gorace ziemniaki srpasowane z odrobina smietany i rozsmarowane cienko na waflu spowoduja ze wafel mieknie
icon_smile.gif
- rozumiem twoj sceptyzm , gdybym nie zobaczyla na wlasne oczy ze tak mozna krokiety robic chyba tez bym miala watpliwosci :lol: :lol:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
bardzo to ciekawe
icon_razz.gif
a grube muszę być te plasterki? i czy można tylko w cieście naleśnikowym je upaćkać? bo wtedy mogłabym bez tłuszczu smażyć
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
ale ja sie lubie bawić :mrgreen:
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
zrobilam na dzisiejszy obiad nadzienia wyszlo mi na 3 wafle- mialam troszke problemow z ich zwijaniem(balam sie ze jak masa na wierzchu troche przestygnie, to wafel stwardnieje- a to odrotnie..masa musiala troszke wsiaknac w wafla, by on calkowicie zmiekl) .. poza tym nie posluchalam mamy Pauli :oops: i zrobilam jedna ture i wrzucilam na patelnie i chcialam w miedzyczasie robic druga.. i... troszke mi sie ta pierwsza przysmazyla :oops: pamietajcie zatem, by sluchac rad mamy Pauli

danie proste i smaczne-podalam z ogromna micha salaty
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
A ja wafle nasmarowałam całkiem grubo - może z centymetr? jeszcze ciepłym farszem do ruskich pierogów - odczekałam, zwinęłam, opanierowałam w jajku i bułce i smazyłam. Pycha!!!
Wogóle nie czuć wafla w smaku - za to dla kogoś kto lubi ruskie podsmażane - poezja :mrgreen:
 

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
Bardzo podobne danie jadłam wczoraj u znajomych. Ugniecione gorące ziemniaki były doprawione ziołami-tymiankiem, rozmarynem, pieprzem i solą. Dodano masło w trakcie ugniatania ziemniaków, dość dużo. Masa została wyłożona na wafel. Reszta tak jak u Pauli. Smażone było bez panierki. Przepis pochodzi z Bawarii. To coś w rodzaju czeskich knedliczków. Pasuje do wszelakich sosów lub na zimno do piwa.
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Mniam, mniam, mniam
mniam.gif

Zrobiłam z ziemniakami i mięsem mielonym. Wyszły pyszne. Super łatwe i szybkie
icon_lol.gif

A jak tylko będę miała więcej czasu dam fotkę
icon_lol.gif
 

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
Robię takie od dawna, z tym, że wafla kroję na 6 prostokątów, zanurzam w letnim mleku a potem kładę na każdy "roladkę" z z ziemniaków przygotowanych jak na ruskie i zawijam. Smażę w bułce jak krokiety. Można też zrobić nadzienie z pieczarek - pyszne do barszczu czerwonego.
W sprzedaży są już wafle na krokiety, tzn. gotowe prostokąty i nazwane "wafle na krokiety".