Za Gargamelem dwa sposoby na inną wędlinkę*

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Kashu!
Przepraszam, że dopiero teraz, ale już wklejam:
Za Gargamelem dwa sposoby na inną wędlinkę
1.Inny sposob na domowa wędlinę:
Mieso mielone (lepsze lekko tłustawe np.mielony boczek surowy) 1kg do tego 300ml
mleka zageszczonego nieslodzonego i przyprawy jakie dodajesz (sol czy
warzywko,pieprz,zioła)dobrze wymieszać,wlozyć do foremki keksówki i piec 1,5
godziny w 180st.Po tym czasie wyjać i od razu zlac płyn,ktory sie wydzieli(aby pieczeń klops nie wchłonął).Podawac można jako wedlinę na zimno i grubsze plastry w sosie na cieplo do drugiego.Zaleta -bez jajek,bułki -nie skwasnieje tak szybko.

2.Przepis nie taki szybki ale jest rewelacyjny i korzystam z niego już kilkanaście lat.
Kawałek schabu bez kości nacieram warzywkiem i majerankiem.Wkładam do worka foliowego (może być rekaw do pieczenia) zawijam raz,zakładam boki do wewnatrz i ścisle zawijam w worku (aby nie bylo powietrza).Następnie owijam sznurkiem (lepszy grubszy nie cienki-może przeciąć worek)bardzo mocno i dosyć gęsto.
Wkładam do garnka z woda zimna i na gaz.Od momentu zagotowania cieńszy (7-8cm) gotuję (z zegarkiem w ręku) 6-7 minut,grubszy do 10 minut.Wyłączm gaz i w tym ma wystygnąć.Po wystygnięciu wyjąć z worka ,kroić na cienkie plasterki.
W przypadku jeżeli do worka dostanie sie woda schab stwardnieje.


Obydwa sposoby "przerobiłam". Przyjęły się szybciutko. Najważniejsze, że roboty przy tym nie ma żadnej, a efekt naprawdę ekstra.
Ja polecam!!!!

Dla ścisłości link na GW
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=7...&a=31531976
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Dziękuję Imamciu, już się wystraszyłam, że chodzi Ci o to mięsko Gargamelowe w pończoszce długo przechowywane
Będę próbować z tych przepisów napewno, ino mięcho trza zakupić
icon_smile.gif
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Podciągam, bo można na święta zrobić.....
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
podciagam bo mnie zaintrygowal ten mielony z mlekiem - na razie nie moge ..ale ciekawa jestem strasznie co z niego wyjdzie

robil ktos to mieso gotowane w worku? moze byc w zipp locku?
 

daglo

Member
Sty 1, 2008
450
0
0
Podbijam bo mam pytanie.
Czy moge zrobic z lopatki wieprzowej pol na pol z surowym boczkiem? Albo calkowicie z lopatki? Napewno zmieni to troche smak, ale z samego boczku wydaje mi sie za tluste. Jeszcze jedno pytanie czy porcja z kilograma miesa wychodzi dokladnie na jedna keksowke?
Napisalas ze nie skwasnieje tak szybko, to znaczy ze ile dni moze stac w lodowce?
Z gory dzieki za odpowiedz
anbetung.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Proszę się nie bać tego surowego boczku - wcale nie będzie za tłuste! Też miałam takie obawy jak robiłam to: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=1693 i myślałam że najwyżej mąż zje jak wyjdzie boczkowe bardzo - a on lubi boczek... wcale tłuste nie wyszło
icon_eek.gif
zajadaliśmy wszyscy aż się nam uszy trzęsły
icon_wink.gif

Tam też w składnikach jest mleko tyle że mniej.
Robiłam to w jednaj keksówce - akurat - a mrozić podejrzewam że można bez problemu - skoro pieczeń rzymską można i pasztety - to to podobnie.
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
A jesli chodzi o to mięso gotowane w worku, to próbowałam różne mięska; schab, łopatke, od szynki.
Dla nas było ok. Soczyste. Oczywiście dosmaczałam po swojemu. Czosnkiem, pieprzem, zielem angielskim. Zreszta przyprawy można stosowac różne, w zależności od upodobań.
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Przepis ciekawy, nie robiłam wcześniej tego danka ani nigdzie nie jadłam!!:)
icon_smile.gif

Trzeba będzie mi spróbowac!!!




Daglo świetnie że dałaś zdjęcie bo bardzo zachęca do wypróbowania!
 

lilka

Member
Mar 29, 2008
245
0
0
Zrobiłam tą pieczeń z boczku surowego, bardzo dobra, super, na pewno jeszcze nie raz ją zrobię.Dzięki i pozdrawiam.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Bardzo lubię ten przepis na klops. Zazwyczaj robię z połowy porcji, w malutkiej keksówce. Akurat na kanapki dla 2 osób, żeby nie męczyć potem przez tydzień
icon_wink.gif
Z musztardą, korniszonami i razowym chlebem boskie.
Dzisiaj piekę z kilograma, aby wykorzystać także na ciepło.
Przyprawiam dużą ilością czosnku, ostrą wędzoną papryką, kuminem i majerankiem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Wg mnie wszystko zależy od użytych przypraw. Popróbuj z inną kombinacją .
 

futro76

Member
Lip 27, 2009
200
0
0
moja kolejna szynka - z karkówki, musiałam niestety odrobinę jeszcze podgotować.
 

Załączniki

  • DSC02301.JPG
    DSC02301.JPG
    151.1 KB · Wyświetleń: 0