Kasza zakonnikow

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
Teraz pytanie... u nas perlowka nazywaja te krupy, jeczmienne.
890654960.jpg
I wlasnie o nie w przepisie chodzi
icon_smile.gif


Kasza zakonnikow

jednakowa ilosc ryzu i krupy perlowej
cebula, marchew, grzyby (nieobowiazkowo), oliwa.

Perlowke zamoczyc na 3-4 godziny w zimnej wodzie.
Na oliwie przesmazyc oddzielnie marchew i oddzielnie cebule (z grzybami). Do garnka z grubymi scianami wykladac warstwami - cebule, ryz, marchew, perlowke, cebule, etc. Zalac woda tak, by przykrywala wszystko na dwa palce w gore. Postawic do zimnego piekarnika i wlaczyc go na 170 C. Zapiekac okolo 2 godzin. Od czasu do czasu zajrzec, czy woda nie odparowala. Sole i posypuje pieprzem juz na talerzu.
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
I powtarzam jeszcze jeden post

Elko, wspaniały przepis.

Tak się zastanawiam czy można zrobić tylko z perłowej- bez ryżu, albo z dodatkiem brązowego (moczyć go wtedy?). A z kaszy gryczanej?
Robie te kasze i z niepolerowanym ryzem.
content_multy_processing_brown_1.jpg
content_multy_structura_broun_1.jpg
Bardzo dobrze
icon_smile.gif
Dzikiego
content_multy_specials_wild_1.jpg
nie dodawalam. Nie wiem, co z tego wyjdzie. Mozna dodac i gryke i zrobic 3 rodzaje krup. Jesli robic kombinacje gryka+perlowka, to trzeba perlowke namoczyc, a moze nawet troche podgotowac.
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Wczoraj robiłam tą kaszę i bardzo dziękuję Elu za przepis. Użyłam kaszy perłowej grubej, ryżu zwykłego,
marchwi, pieczarek i cebuli. Pyszna.
 

Załączniki

  • kasza_zakonnik_w.jpg
    kasza_zakonnik_w.jpg
    180.9 KB · Wyświetleń: 0

Laura7

Member
Lis 26, 2006
21
0
0
Wygląda ładnie, ale mamy pytanie, czy nie za suche to danie jest. Do kasz pasują bardzo sosy
gruebel_2.gif
Z tego względu obawiam się czy to danie zrobić.
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Laura7 @ 3 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=830107Wygląda ładnie, ale mamy pytanie, czy nie za suche to danie jest. Do kasz pasują bardzo sosy
gruebel_2.gif
Z tego względu obawiam się czy to danie zrobić.
Lauro- myślę, że to kwestia upodobań. Dla mnie jest super jako danie samodzielne ale podane jako dodatek do rolady wołowej z sosem-też pyszne. Dodam tylko dla ścisłości, że ja piekłam w temp.200st.C
przez około 40 min. Polecam.
lecker.gif
wink.gif