Murzynkowy raj...

Annaa

Member
Lut 20, 2006
116
0
0
Przeglądałam przepisy na murzynka i stwierdziłam że jednak różnią się odrobinę od moich, to czemu nie miałabym ich umieścić. Z góry uprzedzam przepisy nie są moje ale też nie wiem czyje
icon_biggrin.gif
na skrawkach kratek mam je zapisane...
MURZYNEK
kostka masła(200g)
1,5szklanki cukru
3/4szklanki wody
3 łyżki (czubate) kakao
cukier waniliowy(32g)
4 całe jaja
1łyżka proszku
2 szklanki mąki

Masło, cukier, cukier waniliowy, kakao i wodę, wsypać do garnka ,na małym ogniu rozpuścić wszystkie składniki, i poczekać na pierwsze wrzenie masy, zestawić z ognia odlać pół szklanki. W między czasie jak masa będzie stygnąć wymieszać mąkę, proszek.
Do lekko przestudzonej masy wbijać po jednym jajku-mieszając, potem wsypać mąkę(partiami), mieszając. Tortownice (27cm) wysmarować masłem, wysypać bułką tartą. Rozgrzać piekarnik do 200 stopni, piec ok 50min, sprawdzać trzeba patyczkiem czy jest już dobre w środku. Wyjąć z piekarnika i wyżyć się widelcem robiąc w nim dziury
icon_biggrin.gif
polać polewą, obsypać wiórkami kokosowymi.
Wariacje, dodać do ciasta przed wylaniem na blaszke: powidła śliwkowe (ok 3 łyżek) lub ok pół szklanki rodzynek, jeśli dodamy rodzynki możemy po upieczeniu przekroić i posmarować powidłami.

gallery2371109500x5006wa.jpg
gallery2371452500x5004gb.jpg


MURZYNEK Z PIANĄ
1,5 szklanki cukru
0,5 szklanki mleka
kostka masła (250g)
3 łyżki kakao
1 zapach rumowy
2 szklanki mąki
4 żółtka
1 proszek do pieczenia(16g)
piana z 4 białek
bakalie

Początek tak jak w pierwszym przepisie, rozgrzewamy piekarnik do 200 stopni, podłużną blaszkę smarujemy masłem wysypujemy bułką tartą, do przestudzonej masy dodajemy po jednym żółtku, potem mąkę, i na końcu pianę z białek, ewentualnie bakalie przelewamy do blaszki i szybko wkładamy do piekarnika , pieczemy ok 50 min . Wyjmujemy polewamy polewą, posypujemy wiórkami

dscn08760001murzyn5cu.jpg
dscn08770001murzyn18po.jpg


Wariacje : upiekłam w blaszce 30x18, przekroiłam na pół

dscn14760001spd2gc.jpg

nasączyłam (pół litra wody, sok z jednej cytryny, zapach rumowy) posmarowałam powidłami, miałam w domu tylko śnieżkę, zrobiłam ją tak jak na opakowaniu, dodałam ok pół szklanki wiórek. Posmarowałam śmietaną spód, położyłam drugą część ciasta, polałam polewą (polewa to już kto jak woli, ja nigdy nie pamiętam przepisu
icon_wink.gif
)udekorowałam resztą bitej śmietany


dscn14860001gotowy0sa.jpg
dscn14900001gotowy6rx.jpg
 

Annaa

Member
Lut 20, 2006
116
0
0
dscn24020001ma322eqq8.jpg
dscn24050001ma322ehy9.jpg


Murzynek z Gruszkami
nie wiem skąd mam przepis...
2 szklanki mąki
1 lub 1 i 1/2 szklanki cukru
5 jaj
1/2kostki masła
3 łyżki oliwy
4 łyżki kakao
1/3 szklanki wody
łyżeczka proszku do pieczenia
cukier waniliowy (32g)
gruszki(ok.8średnich)
żółtka oddzielić od białek
Masło, cukier, cukier waniliowy i kakao rozpuścić w garnku, dodać olej i wode, wymieszać zestawić z ognia. Ostudzić
Pojedynczo dodawać żółtka, potem mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, a na końcu ubitą piane z białek, przelać do podłużnej formy powtykać gruszki pokrojone np w kostke
icon_smile.gif
ważne!! po dodaniu piany niech ciasto zbyt długo nie stoi tylko szybko przelać dodać gruszki i do piekarnika 180-200stopni ok45min