Placek z truskawkami (nie tylko )

Z

zyglis

Guest
Składniki:
50 dag mąki,
kostka 20 dag margaryny,
30 dag cukru
10 dag cukru pudru,
2 dag drożdży,
4 jaja
1 kg truskawek,
aromat waniliowy,

Wykonanie:
Mąkę przesiać i posiekać z margaryną, cukrem pudrem, szczyptą soli, dodać żółtka i rozstarte z mąka drożdże. Szybko zagnieść ciasto, rozwałkować i wyłożyć na natłuszczoną blachę. Nakłuć widelcem i wstawić do nagrzanego piekarnika (200 st.C). Gdy się lekko zrumieni, wyjąć, posypać tartą bułką, ułożyć opłukane i dobrze osączone truskawki równą warstwą (większe przekroić na połowę), następnie owoce przykryć białkami ubitymi z cukrem.
Wstawić ponownie do nagrzanego piekarnika, a gdy piana nabierze lekko złotawego koloru, wyjąć blachę z piekarnika. Gorące ciasto pokroić.

Takie ciasto przygotowuję także z jagodami, wiśniami i śliwkami. Robi się je szybko, smakuje nieźle.

Życzę smacznego i pozdrawiam
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ooo, miło Pana zobaczyć tak oko w oko
Placek wypróbuję na pewno, to taki krucho-drożdżowy będzie, prawda?
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Miło, że nasz P. Zyglis się pokazał, czas na ciasto z owocami, w kolejce do pieczenia na pewno, baaardzo lubie szybkie przepisy
 
Z

zyglis

Guest
Witam Panie serdecznie. Pomału jak to u samouka, w temacie komputer robię postępy. Moi wnukowie nadali mi ksywę "dziadek wirtualny".
Wracajac do placka z truskawkami, jest to rzeczywiście ciasto kruche. Wypiek ten nie może długo leżeć, gdyż pianka ma tendencję do rozrzedzania się. Ale u mnie to akurat nie problem, po dwóch dniach, nie ma ani kawałka. Pozdrawiam
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
P. Zyglisie? Dwa dni? U mnie po dwóch dniach nikt nawet nie pamięta, że jakieś ciasto w domu było
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Wlasnie wyciagnelam ciacho z piekarnika.
Panie Zyglis...- ciasto jest super...
Na goraco zjadlam dwa kawalki, czego zazwyczaj nie robie ;) a Maz pozarl cztery...
Jest na prawde pyszne... Nie za slodkie, ani nie za malo
icon_smile.gif

Pyyyycha
mniam.gif

Bardzo dziekuje Panu za przepis
anbetung.gif

Przepis wchodzi na stale do ulubionych i na pewno bede je robic czesto.
Lubie latwe i szybkie przepisy, a ten zdecydowanie do takich nalezy ;)
Przepis polecam z czystym sumieniem
icon_lol.gif


Jeszcze raz...- bardzo Panu dziekuje
cvety.gif


- Maz prosil, abym takze w Jego imieniu Panu podziekowala za przepis ;) Co czynie z wielka radoscia
icon_smile.gif
;)

Ciasto kroilam gorace- wedlug Pana zalecen ;)
Tak mi wyszlo
icon_smile.gif


placek17op.jpg
 

Załączniki

  • placek17op.jpg
    placek17op.jpg
    120.6 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Z

zyglis

Guest
Po raz wtóry cieszę się bardzo, że ten przepis przypadł i Pani do gustu.
Muszę jednak wyjaśnić, że nie jestem jego autorem, mam go i stosuję od wielu lat.
Proponuję Pani spróbować tego ciasta z innymi owocami ( jagody, poziomki.wiśnie, śliwki i td ). Sam to wielokrotnie robiłem i doprawdy trudno mi powiedzieć które lepsze.
Pozdrawiam Panią serdecznie,
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
:lol: Na pewno bede probowac z innymi owocami- to jest pewne
icon_smile.gif
;)
icon_smile.gif

Za niedlugo truskawki sie skoncza, wiec bede "kombinowac" ;)
Dziekuje
icon_smile.gif



Jedno musze jeszcze powiedziec... ;) To ciacho wciaga i nie mozna mu sie oprzec :lol:
Znowu wcielismy po dwa kawalki :mrgreen: a juz prawie pora klasc sie do snu :mrgreen:
Ale Pan narobil z tym ciachem Panie Zygmuncie ;) ;) ;) :lol:
:blume: mniam :lol:
 

miranka

Member
Sie 16, 2005
415
0
0
Pyszne ciacho!
Zrobiłam wczoraj, i już prawie nie ma
icon_sad.gif

Przepis wchodzi na stałe do moich ulubionych. Dziękuję za przepisik
icon_smile.gif
 

Kleopatra

Member
Maj 16, 2006
208
0
0
Przyłączam się do powyższych zachwytów
icon_smile.gif
Ciasto wyśmienite. Ten krucho-drożdżowy spód to dla mnie całkowita nowość. Ale nowość, która już z pewnością na stałe wejdzie do mojego repertuaru ;) Ciasto mogę szczerze polecić każdemu!
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,376
3,654
113
Zapowiada się smakowicie. Bardzo lubie ciasto krucho drożdżowe, ale do tej pory wykorzystywałam je tylko do makowca i rogalików. A patent z owocami i pianą jest świetny! Wędruje do ulubionych!
 

amatorka

Member
Wrz 25, 2005
316
0
16
Mam zamiar dzisiaj zrobić to ciacho, bo wieczorem będę miała gości .
Na jakiej blaszce najlepiej go piec?