Ołatki z rabarbarem

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Składniki:
2 szklanki zsiadłego mleka, 2 jajka, 2 1/2 szklanki mąki (ok. 35 dkg), 1 łyżeczka cukru, 1/4 łyżeczki sody jadalnej, 15 dkg różowego rabarbaru, sól, olej do smażenia, cukier do posypania

Roztrzepać zsiadłe mleko z żółtkami, dodać 1 łyżeczkę cukru, trochę soli, mąkę i lekko spienione białko. Starannie wyrobićciasto.
Oczyszczony rabarbar pokroić w cienkie plasterki, wymieszać z ciastem. Od razu kłaść łyżką małe placuszki na rozgrzany olej. Usmażone osączyć na paierze kuchennym, posypać cukrem.
Z nieco rzadszego ciasta można smażyć na patelni całe, duże placki, które wyjdą nieco grubsze niż naleśniki.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Akulku, czy to jest dobre na śniadanie? czy to dobre jest...? tak w skali od 1-5?
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Chyba Aku nie widziała pytania
icon_wink.gif



A to coś jak racuchy
icon_question.gif

Skąd nazwa
icon_question.gif

icon_mrgreen.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Sorki, ale w tym czasie mnie nie było na forum, przeoczyłam wiec pytanie
icon_wink.gif

Małgo - mnie smakuje i sądzę, ze tym co lubią rabarbar, bedzie również. Smak jest rzeczywiscie 'racuchowaty'. Przepis jeszcze z czasów mojego dzieciństwa.
Smak w skali - kurczę, nie umiem tak oceniać. Gdyby mi nie smakowały, nie wklepywałabym tutaj
icon_wink.gif
. Ale dzięki za przypomnienie przepisu, wkrótce odswieżę pamięć, bo mi rabarbar grubieje w ogródku.
icon_wink.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Dobrze wymieszać o połaczenia się wszystkich składników, tak jak na zwykle placki
icon_wink.gif
. Białko jest tylko spienione, żeby nie było geste w konsystencji - więc nie ma piany, która mogłaby opaść
icon_wink.gif

No chyba, że chcesz by były bardziej puchate, to mozesz dać ubita pianę na sam koniec i wtedy delikatnie wymieszać (choć tak nie robiłam).
icon_mrgreen.gif