błyskawiczne ciasteczka owsiano-kakaowe

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36


Składniki:
1/2 kostki margaryny (daje mniej ale za to troche wiecej mleka)
8 łyżek mleka
1 szklanka cukru - moze byc mniej lub wiecej, w/g smaku
2-3 kopczaste łyżki kakao
3 szklanki płatków owsianych mozna dac mniej i dosypac rodzynki
olejek migdałowy jub waniliowy

Wykonanie:
Margarynę, mleko, cukier i kakao mieszać na wolnym ogniu, aż ukażą się pęcherzyki. Zestawić z ognia, dodać esencję, płatki owsiane i szybko mieszać. Uwaga! Masa gęstnieje w zawrotnym tempie. Układać łyżką na pergamin i pozostawić do stężenia. jak lekko przestygna mozna formowac kulki. Sa pyszne. Smak mojego dziecinstwa, nazywalismy je ciasteczkami kryzysowymi. smacznego.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
ciasteczka

ciasto3.jpg

ciasto.jpg

ciasto2.jpg
 

Załączniki

  • ciasto3.jpg
    ciasto3.jpg
    70.7 KB · Wyświetleń: 0
  • ciasto.jpg
    ciasto.jpg
    71.1 KB · Wyświetleń: 0
  • ciasto2.jpg
    ciasto2.jpg
    90.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
O! I bez pieczenia!

moje dziecko dostanie do szkoly.

Czy platki zwykle czy blyskawiczne?
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Mi zawsze wychodzą płatki owsiane umazane w czarnej, rzadkiej cieczy.
Raz sie udały- jak dodałam mleka w proszku.
Jak Wy to robicie, że wychodzą Wam kulki?
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
kermidt @ 21 Sep 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=367103O! I bez pieczenia!

moje dziecko dostanie do szkoly.

Czy platki zwykle czy blyskawiczne?
Platki owsiane zwykle, ale lepiej kup drobniejsze, raz kupilam troche grupsze i ciasteczka wyszly mi twarde, mysle ze jak sa takie grobsze to mozna by je namoczyc w mleku na chwile.

Paulinka @ 22 Sep 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=367552Mi zawsze wychodzą płatki owsiane umazane w czarnej, rzadkiej cieczy.
Raz sie udały- jak dodałam mleka w proszku.
Jak Wy to robicie, że wychodzą Wam kulki?
A moze dodaj wiecej plaktow? przyznam ze mialm klopot z przepisem bo na oko robie zawsze, a tu mi przyszlo odmierzac wszystko. Ta masa to gesta musi byc, potem klade lyzeczka porcje na papier i jak przestygna to formuje kulki i do lodowki wstawiam na stwardniecie.
 

Magg

Member
Wrz 20, 2006
4
0
0
ja zrobilam z blyskawicznych :)

płatków dodałam w sumie też na oko tylt ile zdolałam wtłoczyc w masę kakaowa

wychodzi naprawdę cudo

dziekuje za przepis
 

Załączniki

  • owsiane.JPG
    owsiane.JPG
    11.6 KB · Wyświetleń: 0

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
wow to także smak mojego dzieciństwa
icon_biggrin.gif
muszę zrobić dla przypomnienia smaku, bo już zapomniałam jaki mają smak
alem namotała
icon_rolleyes.gif
:D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Pzrepis stary jak swiat. Robilam te ciacha z bretem jak bylismy dziecmi, bo tylko to pozwalala nam mama robic w kuchni i jeszcze taki byl pyszny budzyn czekoladowy na zimno, ubijalo sie go z mlekiem. Te dwie pysznosci robilismy majac 8-10 lat. Ciasteczek na stere lata mi sie zachcialo i dlugo szukalam bo wszyscy zapomnieli jak to bylo, teraz tyle dobroci w sklepach ze komu tam w glowie kryzysowe cisteczka. Ciesze sie ze przypadly wam ciacha do gustu. :::::cincin1:::::
 

hom

Member
Sie 29, 2006
19
0
0
Ja co prawda jestem za młody, zeby pamiętać kryzysowe czasy, ale ciastka (u nas podobno zwane "kupami") pamiętam. Ostatnio nawet sam robiłem, ale z innego przepisu - pochodzącego z opakowania na płatkach błyskawicznych:p Jest on jeszcze prostszy i szybszy, gdyż nie wymaga ani iskierki ognia. Masło uciera się z cukrem, dodaje płatki i kakao (ja oczywiście dosypałem tez trochę orzechów), zagniata i formuje kulki i buch do lodówki. Mają tylko jedną wadę - po wyjęciu z zimna szybko robią się zbyt miękkie i brudzące, więc trzeba robić małe kulki, tak na raz do buzi:)
 

emzetka

Member
Sie 2, 2005
2,255
0
0
pychotka
jednak nie nazwałabym ich błyskwicznymi - formowanie z nich kulek trwa dość długo - robiłam to od razu, gdy jeszcze były ciepłe (bez wykładania na pergamin, i czekania aż trochę przestygną)

polecam