Biszkopt z galaretkami

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Przepis pochodzi z gazetki "Ciasta". Robię go bardzo często. Jest smaczny, ładnie wygląda i łatwo się robi.

Biszkopt:
6 jajek
1 ¾ szk cukru
1 ½ szkl mąki pszennej
2/3 szkl mąki ziemniaczanej
2 łyżeczki proszku do piecz.

Jajka ubić z cukrem. Dodać mąkę pszenną, ziemniaczaną i proszek do pieczenia. Duża blachę wysmarować olejem.Na spód formy położyć papier do pieczenia natłuszczony z obu stron olejem.
Ciasto wylać do formy i piec w temp 170 st przez 20 min. Gorące wyjąć z piekarnika, nożem odkroić boki od blaszki, a następnie wyjąć z blaszki i od razu oderwać od spodu papier do pieczenia. Ostudzony biszkopt przekroić wzdłuż.

Masa:
3 żółtka
250 g margaryny
1 ½ szkl mleka
1 szklanka i 2 łyżki cukru
30 g żelatyny
3 opakowania galaretek (różne kolory)

Wcześniej zrobić galaretki. Wlać do trzech salaterek. Gdy stężeją pokroić w kostkę.
Margarynę utrzeć z żółtkami i cukrem aż masa zbieleje. Odstawić.
Żelatynę namoczyć w ½ szkl zimnej wody przez ok. 10 min.
Mleko zagotować i zestawić z ognia. Do gorącego mleka dodać przygotowaną żelatynę. Mieszać aż mleko z żelatyną całkowicie się rozpuści. Odstawić do ostygnięcia (nie może być zbyt chłodne, ponieważ zacznie tężeć).
Ostudzoną masę utrzeć z margaryną. Dodać pokrojone w kostkę galaretki, wymieszać łyżką. UWAGA!!! PO DODANIU GALARETEK MASA BARDZO SZYBKO ROBI SIĘ GĘSTA!

Szybciutko przełożyć biszkopty.

Ciasto polać polewą czekoladową. Można wcześniej odłożyć po 6 kostek każdego koloru galaretek do dekoracji. Polewą porobić linie ukośne na cieście, między linie ulożyć galaretki, odtępy między galaretkami można udekorować wiórkami kokosowymi.

Ciasto na fotce nie moje
icon_rolleyes.gif
Ja tylko polewam całość polewą.
c9b3e08d7fab5462m.jpg
 

renatasn

Member
Wrz 16, 2006
17
0
0
Ewa dzięki za super przepis. Właśnie dzisiaj zrobiłam.
anbetung.gif
 

Załączniki

  • ciasto1.jpg
    ciasto1.jpg
    15.7 KB · Wyświetleń: 0
  • ciasto2.jpg
    ciasto2.jpg
    15 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Dziś zrobiłam
icon_mrgreen.gif
pominęłam żółtka w masie. Użyłam galaretki niebieskiej, szafirowej (fioletowej) oraz bursztynowej (brązowej). Ozdobiłam resztką masy i nakropiłam troszkę polewy czekoladowej
icon_wink.gif


Fotka później.
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Fotkę dodaję
icon_mrgreen.gif


S6300682.JPG
 

Załączniki

  • S6300682.JPG
    S6300682.JPG
    2.7 MB · Wyświetleń: 2

Madalena

Member
Mar 28, 2006
46
0
0
upiekłam biszkopt wg tego przepisu i niewiarygodne...nigdy absolunie nigdy nie udał mi sie biszkopt ...zawsze opada mi jeszcze w trakcie pieczenia w najlepszym wypadku zaraz po upieczeniu...ten wyrósł piękny puszysty i nie opadł...nie mogę się napatrzeć bo to pierwszy mój udany biszkopt. Od tej pory już tylko ten przepis będzie mi towarzyszył przy pieczeniu biszkopta. Torcik na urodziny synka będzie cudny:)
 

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
Madalena @ 16 Apr 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=966537upiekłam biszkopt wg tego przepisu i niewiarygodne...nigdy absolunie nigdy nie udał mi sie biszkopt ...zawsze opada mi jeszcze w trakcie pieczenia w najlepszym wypadku zaraz po upieczeniu...ten wyrósł piękny puszysty i nie opadł...nie mogę się napatrzeć bo to pierwszy mój udany biszkopt. Od tej pory już tylko ten przepis będzie mi towarzyszył przy pieczeniu biszkopta. Torcik na urodziny synka będzie cudny:)
jest ta frajda, gdy biszkopt wychodzi prawda ?
icon_mrgreen.gif
Znam to uczucie
icon_mrgreen.gif