Bellini *

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
6 białych brzoskwiń (od biedy niech nie będa biała)
litr wina musującego (najlepiej prosecco)
odrobina soku z cytryny

Brzoskwinie obrac i zmiksowac z garscią lodu i niewielkąiloscią wina
Do wysokich kieliszków wlac schłodzone wino, uzupełnicmusem z brzoswiń.
Pić
icon_smile.gif


to był oryginalny Bellini.
Moja wariacja - brzoswinie z puszki i szampan
icon_smile.gif

smacznego
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Puchatek

Member
Wrz 24, 2004
3,395
0
0
Ten miły napitek został wynaleziony przez tego samego faceta, który wymyślił Carpaccio.
Carpaccio był malarzem. Gdy potrawa nazwana jego imieniem zyskała taką furorę, pan Cipriani (twórca) nazwiskami innych malarzy zaczął "chrzcić" nowe kreacje. Onyż Bellini tez był malarzem. :mrgreen:
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Tego nie wiem. Wiem, ze Wlochom kojarzy sie raczej z kompozytorem.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
... ani ja przy swoim.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
To za wyjasnienie tajemnicy wypadaloby zrobic drinka, ale... nie mam brzoskwin. Ciekawe jak wychodzi z tymi puszki.
 
Lis 27, 2004
3,568
0
0
Linn, a może to o drugi słynny koktajl chodzi, czyli Rossini? ;)
Rossini był kompozytorem. Bellini raczej malarzem. Ale czy to ważne?
Ważne jest się napić czegoś dobrego... :cheers: :mrgreen:

MzM
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Vincenzo Bellini, ten od opery "Norma", na pewno byl kompozytorem / link na gorze /.
 

Puchatek

Member
Wrz 24, 2004
3,395
0
0
'Bellini" podano po raz pierwszy w Harry's Barze w Wenecji w roku 1948. Kreatora zainspirował jeden z obrazów malarza nazwiskiem Giovanni Bellini. Obraz promieniował płominiami czerwieni i różu, skutkiem czego mocno wrył się w zmysły autora napitku - Giseppe Ciprianiego.

Oryginalny Bellini.
Mocno schłodzone puree z białych brzoskwiń (sam miąższ preciera się przez włosiane sito; W/G ORYGINALNEJ RECEPTURY - NIE WOLNO TEGO MIKSOWAĆ MECHANICZNIE!!!) + prosecco o lodowatej temperaturze. (modne włoskie wino musujące, robione z wionogron o takiej samej nazwie, z domieszką max. 10% innych białych winogron)
Proporcje.
1 część puree + 3 części prosecco, albo: 30 ml miąższu + 100 ml prosecco. LÓD SŁUŻY JEDYNIE DO CHŁODZENIA I NIE WCHODZI W SKŁAD MIESZANKI!!!
PODAJE SIĘ W "MROŻONYCH "KIELISZKACH, bezpośrenio wyjętych z zamrażarki!!!

Słynne odmiany.
"Tiziano" - 1/3 soku z winogron "uva fragola" ("truskawkowa" odmiana winogron) + 2/3 prosecco,
"Mimosa" - 1/3 świeżo wyciśnietego soklu z pomarańcz z mała domieszką równie świeżego soku z mandarynek + 2/3 prosecco,
"Rossini" - 1/3 puree z truskawek + 2/3 prosecco.

Wszystko wg opowiadania o własnym ojcu, pióra Arrigo Cipriani.
Tłumaczenie z niemieckiej wresji wydania - Puchatek :cheers:
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Te odmiane Tiziano chetnie bym zrobila, ale o "uva fragola" nielatwo. Zreszta w kuchni tak juz jest: ma sie co, zadnych pomyslow. Jak sie trafi cos ciekawego, zawsze jednego skladnika brakuje. Nic tylko sie :cheers: Czymkolwiek.