Pieczony boczek Doroty*

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
1 kg boczku surowego zmielić
1/2 szklanki tłustego mleka
łyżka wegety
pęczek zielonej pietruszki (posiekac
4-5 ząbków czosnku ( zmiażdżyć)
pieprz

Wszystko wymieszać, zawinąć w folię aluminiowa i piec 1 godzinę w piekarniku ok 200 st.C.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Wrz 13, 2004
4,165
0
0
Mniej więcej będzie to pieczeń z boczku z mlekiem, czosnkiem i pietruszką
icon_smile.gif
 

dorka

Member
Wrz 17, 2004
1,305
0
0
O mój pyszny boczuś
icon_smile.gif


Pyszne to na kanapki
icon_smile.gif


Jaka miło , ze wkleiłaś
icon_smile.gif


Przypominam , że nie jest to mój przepis autorski
icon_smile.gif
 

dorka

Member
Wrz 17, 2004
1,305
0
0
Oto on :

boczekp32500303xg.jpg
 

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
musi byc pyszne...ale to musi byc boczek koniecznie?? nie moze byc np podgardle ?? przeiez i tak sie mieli wszystko...a na jaką to blaszke mniej wieej jest porcja??
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Wymiar blaszki chyba tu nie ma znaczenia bo zawijasz gotową masę w folię alu... wkładasz w co ci się zmieści, albo kształtujesz wałek odpowiednio do posiadanej formy.
Też się przymierzam do tego przepisu bo prościutki się wydaje, a małż boczuś lubi
icon_biggrin.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Skusiła mnie prostota przepisu więc zrobiłam
icon_smile.gif

Bałam się że mi to popłynie w całości jak się tłuszcz zacznie wytapiać bo nie ma tu ni jajka ni niczego wiążącego... i że wogóle strasznie tłuste będzie - nic podobnego
icon_smile.gif

Tłuszczyk się wytopił trochę, wypłynął poza zawiniątko a wewnątrz zrobiła się zwarta pieczeń, którą dało się nawet kroić na gorąco
icon_wink.gif
bo oczywiście nie mogłam się doczekać żeby sprawdzić co z tego wyszło.

Natki pietruszki nie dodałam bo nie miałam i nie przepadam, dałam za to trochę koperku, majeranek suszony, pół cebuli skrojonej w kosteczkę, oraz jedną marchewkę którą wrzuciłam na koniec mielenia do maszynki coby mi boczek wypchnęła skutecznie i by dodała koloru całości. 4 ząbków czosnku prawie nie czuć - nastepnym razem dam więcej.
Zamiast vegety dodałam łyżkę nowego Kucharka jakiegoś "Smak zimy" z czosnkiem, lubczykiem i bazylią. Nie dodawałam już żadnej soli tylko mielony czarny pieprz.
Jest bardzo smaczne
daumen.gif
na kanapkę z musztardą bomba
mniam.gif
robi się błyskawicznie, polecam!

boczek.jpg
boczek1.jpg
 

Załączniki

  • boczek.jpg
    boczek.jpg
    118.8 KB · Wyświetleń: 21
  • boczek1.jpg
    boczek1.jpg
    110.3 KB · Wyświetleń: 20

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Całkiem o tym boczku zapomniałam... i tyle tu słów powyżej, a ja nic o tym nie wiem gapa ze mnie...

Podrzucam przepis, bo pyszny i prosty, i bez "ulepszaczy"...

Polecam
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,878
1,439
113
Już wiem co w najbliższym czasie przygotuję, tyle pochlebnych opinii...... muszę sprawdzić.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Chodzi o to, że mój piekarnik ma cos do folii aluminiowej, nie piecze tego i już.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,878
1,439
113
Pieczenie zakończone, aromaty w kuchni, zapowiada się ok., pod rusztem zebrał się tłuszcz, chociaż boczek był naprawdę chudy, jak wystygnie i spróbuję odezwę się.