pierogi ze szpinakiem i czarnymi oliwkami

Agatka

Member
Sie 28, 2006
3,106
0
0
pierożki ze szpinakiem i czarnymi oliwkami

na ok 14 pierożków o wielkości 12 cm
czas wykonania 70 min
ok 840 kcal
do pieczenia
podawać z ostrym sosem najlepiej pomidorowym

1 porcja ciasta drożdzowego https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=1...mp;#entry394673
1 łyżeczka ziół prowansalskich
1 kg szpinaku
1 łyżka oliwy z oliwek
sól
świeżo starta gałka muszkatołowa
1 łyżeczka cukru
1 łyżeczka soku z cytryny
odrobina startej skórki cytrynowej
2 łyżki gęstej śmietany
14 czarnych oliwek
8 orzechów włoskich
3 łyżki tartego parmezanu
2 żółtka
2 łyżki posiekanych pistacji

przygotować ciasto drożdżowe, wrobić w nie zioła odstawić,
dobrze dsączony szpinak podgrzewać w garnki na gorącym oleju tak długo aż opadnie a następnie przełożyć na sito, dobrze odsączyć wymieszać z solą, gałką, cukrem, sokiem cytrynowym, skórką i śmietaną.
oliwki wypestkować pokroić na ćwiartki, orzechy włoskie grubo posiekać, oliwki, orzechy i ser dodać do szpinaku.
rozgrzać piekarnik do temp 190 st C
ciasto cienko rozwałkować między folią i wykroić 14 krążków o średnicy 12 cm
na każdym położyć 2 łyżki masy szpinakowej i zlepić.
pierogi ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Zółtka rozmieszać z niewielką ilością wody, posmarować nimi pierogi oprószyć pistacjami
piec ok 20 min, podawać na gorąco z sosem
 

Lirene

Member
Paź 20, 2005
263
0
0
Brzmi rewelacyjnie
fiesgrins.gif

mam pytanie troche nie na temat, jakie czarne oliwki są najlepsze, chodzi mi o markę! Kupilam parę słoiczków różnych firm i na razie są to dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto!
Liczę na Waszą pomoc
cvety.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
O raju, fantastyczne
anbetung.gif


Lirene, może Tobie po prostu smak czarnej oliwki nie odpowiada? Ja tam kupuje różne, co mi w łapy wpadnie i wszystkei mi zawsze smakują
lecker.gif
 

Lirene

Member
Paź 20, 2005
263
0
0
kawazmlekiem @ 14 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=394806Lirene, może Tobie po prostu smak czarnej oliwki nie odpowiada? Ja tam kupuje różne, co mi w łapy wpadnie i wszystkei mi zawsze smakują
lecker.gif
To nie o to chodzi że mi nie smakują, bardzo je lubie ale zazwyczaj jem je nie w domu i nie wiem jakiej firmy są! Jadłam obłędną sałatkę z fetą i czarnymi oliwkami na weselu u koleżanki! Aż mi było wstyd że tak duzo zjadłam ;)
Ostatnio kupiłam "La puebla" i "Hutesa" i to dalej nie ten smak
cry_1.gif