Spaghetti z sosem z czerwonej soczewicy

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
Bardzo sycaca i zdrowa potrawa, calkiem odmienny sos do spaghetti niz te jakie znamy
slyszac to polaczenie najpierw zrobilam tak
no_shakinghead.gif
a po kosnumpcji tak
lecker.gif


Skaldniki na ok. dwie porcje

pol szklanki czerwonej soczewicy
1 cebula
1 kubek kwasnej smietany
sol, pieprz, cumin, kolendra, slodka papryka w proszku

soczewice wyplukac na sicie, dac do garnka zalac woda, dodac szczypte soli i kolendry mielonej, gotowac pare minut az zmieknie w razie potrzeby odcedzic na sicie
w garnku poddusic cebule pokrojona w kostke, dodac smietane i soczewice, przyprawic kolendra, cuminem i papryka, sola i pieprzem

ugotowac spaghetti

gotowe! szybciutka potrawa
daumen.gif


tutaj zdjecie, niezbyt apetycznie wyglada, ale w rzeczywistosci smakuje wybornie
100_0068.JPG

przed tym daniem podalam takie cos:
plastry pomidora przykryte mozarela bufalska i przsmazonymi wstazkami cukini, posolic, popieprzyc polac oliwa z oliwek i octem balsamicznym, zostawic do przegryzienia

100_0067.JPG
 

Załączniki

  • 100_0068.JPG
    100_0068.JPG
    108.9 KB · Wyświetleń: 1
  • 100_0067.JPG
    100_0067.JPG
    65.3 KB · Wyświetleń: 1

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,367
3,641
113
Zajrzałam na CC w poszukiwaniu inspiracji na szybki obiad i się nie zawiodłam.
icon_smile.gif
Od razu rzucił mi sie w oczy ten przepis.
Danie jest bardzo szybkie "w produkcji" i bardzo smaczne! Ze względu na upodobania dziecia, masę cebulowo - soczewicową zmiksowałam przed dodaniem śmietany żyrafą. Następnym razem mam zamiar dodać jeszcze trochę puszkowych pomidorów lub dobrego przecieru dla żywszego koloru ( też ze względu na dziecia). Spaghetti do tego dania dałam razowe.
Dzięki za pyszny przepis!
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
oj jak milo, wczoraj wstawiony przepis, dzis juz przez kogos(ciebie Joanno) ugotowany
dance.gif


ciesze sie ze smakowalo, a jak szybko sie robi, prawda?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,367
3,641
113
carbonicum @ 15 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=395399ciesze sie ze smakowalo, a jak szybko sie robi, prawda?
Robi się błyskiem, a jest naprawdę smaczne i pożywne. Od siebie dodałam tylko troszkę otrzymanej w prezencie przyprawy arabskiej (o nieznanej mi nazwie) i odrobinę pieprzu kajeńskiego.
Fotogeniczne to danie faktycznie nie jest, ale ma inne walory
icon_mrgreen.gif
:
 

Załączniki

  • spaghetti_z_sosem_z_czerwonej_soczewicy.jpg
    spaghetti_z_sosem_z_czerwonej_soczewicy.jpg
    34.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,874
214
63
A ja, zainspirowana tym przepisem, zrobiłam zupę ze składników sosu na bazie bulionu warzywnego i okrasiłam tartym żółtym serem. Pycha
icon_smile.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Wreszcie sie dokopałam
icon_mrgreen.gif

Coś dla mnie - muszę tylko czerwona kupic, bo w domu tylko zielona slipiem na mnie łypie i juz na krokiety zaklepana
fiesgrins.gif
 

an666

Member
Lis 22, 2007
28
0
0
Proste a takie smaczne. ja robilam ze spagetti razowego ,ktore uwielbiam i bez cuminu , ktorego z kolei nie znosze za to dalam duzo zielonej pietruchy. Polecam z czystym sumieniem.
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
Lis 28, 2005
3,760
0
0
O! Uwielbiam to!
daumen.gif
 

Koffee

Member
Lip 26, 2007
1,341
0
0
W tym tygodniu sobie zrobię - tylko bez kuminu, i zmiksuje blenderem (bo lubię gładkie sosy, bez "kawałków"). Akurat mam gdzieś zachomikowaną porcję razowego spaghetti.
 

klamerka

Member
Sty 14, 2008
75
0
0
Bardzo pyszne danie!
icon_smile.gif

Wczoraj było u nas na obiado-kolację.
Dałam jeszcze pomidory i koperek (siedział smutny, w kącie lodówki, nie miał z kim pogadać, bo szczypiorek i natka się już wyprowadziły więc go tu wsadziłam
icon_wink.gif
). Nam takie smakowało.
Na pewno będzie często u nas gościć!
icon_biggrin.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
W panice trzepałam szafki zastanawiając się z czego zrobić szybki obiad po wyjsciu treserki i znalazłam resztkę czerwonej soczewicy.
Jakie to smaczne i błyskawiczne. Zamiast śmietany miałam jog bałkański, ale to jedyne odstępstwo od oryginału. No i linguine.
 

michu:)

Member
Wrz 20, 2008
7
0
0
Bardzo smaczne danko. Ja zamiast "ciężkiej" śmietany użyłem jogurtu naturalnego, nie dodałem cuminu bo nie wiem co to jest i dosypałem trochę suszonego majeranku i przyprawy curry.

Myśle, że można dodać czosnku, którego zabrakło w przepisie. Nastepnym razem zrobie właśnie tak i napisze czy jest lepsze.

anbetung.gif