Moje przepyszne ciasto ;)

Bubble

Member
Lis 26, 2006
210
0
0
Ciasto jest bardzo łatwe do przyrządzenia, ponieważ wszystkie składniki mieszczą się w tej samej misce. Można nadać mu smak cytrynowy, pomarańczowy lub czekoladowy. Ja robię czekoladowe i jest boskie. Takie ciasto - torcik. Bardzo subtelne, delikatne, a co najważniejsze...SMAKOWITE!

Przygotuj:
115 g masła roślinnego
2 duże jajka
115 g samorosnącej mąki (ja dałam 115 g mąki pszennej + 0,5 łyżeczki proszku do pieczenia)
115 g cukru
2-3 krople esencji waniliowej
szczyptę soli
1 łyżeczkę proszku do pieczenia
30 g przesianego przez sito kakao
około 200 g marmolady (dałam wieloowocową)

Na polewę:
100 g mlecznej czekolady - polecam Goplanę - palce lizać!
2 łyżki stołowę kwaśnej śmietany

Wykonanie:
1. Rozgrzej piekarnik do 170 st.C. Wszystkie składniki ciasta włóż do miski
2. Wymieszaj wszystkie składniki drewnianą łyżką, następnie ubijaj ciasto z całej siły przez około 2 minuty
3. Ciasto powinno odpadać od łyżki. Jeśli jest zbyt sztywne, dolej dwie łyżeczki wody i znowu ubijaj
4. Podziel ciasto na dwie części i umieść je w wysmarowanych tłuszczem i wyłożonych pergaminem brytfankach (powinny być średnicy 18 cm, ja miałam większą - 25 cm i dlatego wyszły mi płaskie ciasta - co nie miało wpływu na smak, mmm...) Piecz ok. 30 minut (z powodu większych foremek ja piekłam 20 minut)
5. Upieczone ciasto odwróć wierzchem na dół i usuń pergamin.
6. Połam czekoladę do małej miseczki, dodaj kwaśną śmietanę i rozpuść całość w kąpieli wodnej.
7. Kiedy ciasta ostygną odwróć jedno z nich wierzchem na dół i posmaruj górę marmoladą, przykryj drugim spodem i posmaruj górę czekoladą.

Sposób dekoracji (jeden z wielu):
Dropsy z białej czekolady poukładaj wokół przegu ciasta, połóż trzy glazurowane czereśnie (środki kwiatków), a do płatków kwiatów użyj płatków migdałowych. Całośc tworzy fajny kontrast

Mam kilka innych sposobów dekoracji - smacznych i zarazem efektownych. Jeśli któś będzie zainteresowany - proszę dać znać.
Znowu zdaję się na Wasz zapał, bo ja nie posiadam aparatu, więc jeśli chcecie zdjęcie to... zróbcie ciasto i pochwalcie się!

Polecam i smacznego!