Snickers raz jeszcze

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
SNICKERS

1. CIASTO
60 dag mąki (4 szklanki), 3/4 szk cukru, 2 jajka + 2 żółtka, 20 dag margaryny, 3 łyżki miodu, 2 łyżeczki sody
1 op. cukru waniliowego; wymieszac rozdzielić na 3 częsci i oddzielnie upiec

2. POLEWA ORZECHOWA (orzechy prazone)

0,5 kostki margaryny, 4 łyżki cukru, 2 łyżki miodu, 20 dag orzechów włoskich posiekanych (srednio grubo)
wymieszać i podgrzać w garnku

3. KREM

2 budynie śmietankowe, 1 kostka margaryny lub masła; budyń ugotować wymieszać ostudzić

4. KARMEL

1 puszka skondensowanego mleka słodzonego; mleko gotowac wpuszce 3 godziny (puszka musi byc zakryta wodą)


Ad. 1
Mąkę wymieszaną z sodą, posiekać z margaryną, dodać pozostałe składniki, wymieszać, podzielić na 3 części, blachę wyłożyć pergaminem i upiec 3 jednakowej wielkości placki. Na pierwsze ciasto wylać gorące uprażone orzechy i upiec. Kazdy placek piec ok 15 min

Ad. 2
Przygotować budyń uzywając o 1/3 mniej mleka niż w przepisie, ostudzić i zmiksować z maslem

CAŁOŚĆ
na jeden placek nałożyć krem budyniowy, przykryć drugim plackiem i nałożyć karmel, i na to trzeci placek z orzechami. Można delikatnie polać polewą czekoladową. Ja na pierwszy placek, pod krem dodaje jeszcze powidla śliwkowe (własnej roboty) świetnie podkreślają smak, choć w orginalnym przepisie ich nie ma.
Schować do lodówki na min 1 dobę

dscf9011np4.jpg
 

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
To tylko tak sie wydaje, trzeba upiec 3 placki w tym jeden z orzechami, a reszta to juz pikus. Sprobuj naprawde warto, sama przymierzałam sie do tego pół roku, ale jak zrobiłam, to zniknelo w mgnieniu oka
 

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
Przepraszam nastąpiła mała pomylka w przepisie: należy użyć 1BUDYŃ a nie dwa jak podalam powyzej reszta bez zmian