Ciasteczka pieguski

Juta24

Member
Wrz 27, 2006
105
0
0
przepis pochodzi z adresu: http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis10366.html


Składniki:
1 kostka miękkiego masła (ja dałam kasię)
1 szkl. cukru
1 jajko
2,5 szkl. mąki
1/2 łyżeczki soli
1 łyżeczka sody
1,5 tabliczki gorzkiej czekolady
1 szkl. orzechów włoskich


Wykonanie:
Czekoladę pokroić w kostkę, orzechy posiekać.Masło utrzeć z cukrem, dodać jajko i wymieszać.Dodać mąkę, sodę, sól i wymieszać można mikserem.Do masy dodać orzechy i czekoladę.Z masy robić małe kuleczki wielkości orzecha włoskiego i układać na blaszce ( ja piekłam na papierze).Robić odstępy bo ciasteczka się rozpływają nie trzeba ich splaszczać.Piec w 180 stopniach 10-15 minut.


Moje uwagi: W orginale przepisu jest podana temperatura 200 stopni ale na mój piec to było za dużo.
Ciasteczka smakiem przypominają pieguski ze sklepu byłam zaskoczona że aż tak bardzo.
Są pyszne, kruche i spokojnie mogą być puszkowane .POLECAM!!!


 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Niam...
mniam.gif
Musze spróbować, ale juz po swietach
icon_lol.gif
 

catparker

Active member
Cze 14, 2007
724
43
28
Zrobiłam, już trzeci raz w ciągu niecałego miesiąca, z rodzynkami moczonymi w rumie, czekoladą i odrobiną kokosu. Ale się wszyscy zajadali. Co do smaku to one im dłużej leżą, to tym bardziej przypominają te sklepowe pieguski.
jeżeli ma się miękkie masło, to cały czas przygotowania tych ciasteczek, łącznie z pieczeniem to tylko 25 minut, są więc niezastąpione gdy mają się zjawić niespodziewani goście.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Agulab

Member
Wrz 1, 2007
11
0
0
Zrobiłam córce do szkoły na zabawę w "zerówce" ,ponieważ dla maluchów najlepsze są ciastka kruche... i nie myliłam się ...pieguski to strzał w dziesiątkę!!!
Dzieciakom bardzo smakowały, a mamy prosiły o przepis.
Dzięki za domowe pieguski
cvety.gif
.
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Robiłam wielokrotnie z identycznego przepisu. Cięłam tylko cukier - dawałam 3/4 szkl cukru pudru. Przepyszne są!
 

Astrid

Member
Lut 16, 2009
5
0
0
cisteczka są bardzo smaczne ale nie dziwne jak tyle łakoci w nich
lecker.gif
 

Załączniki

  • cin_001.JPG
    cin_001.JPG
    1.8 MB · Wyświetleń: 0

ntrn

Member
Lip 22, 2009
26
0
0
Czy można zamiast jednej szklanki cukru dać pół szklanki? Oraz zamiast jednej kostki masła pół kostki? Czy też może któraś z tych modyfikacji sprawi, że ciasteczka nie wyjdą?

Jakiej dokładnie mąki najlepiej użyć?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
ntrn @ 27 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=878343Czy można zamiast jednej szklanki cukru dać pół szklanki? Oraz zamiast jednej kostki masła pół kostki? Czy też może któraś z tych modyfikacji sprawi, że ciasteczka nie wyjdą?

Jakiej dokładnie mąki najlepiej użyć?
Na połowie kostki masła nie wyjdą. Będą twarde i niesmaczne, a nie kruche; ta ilość tłuszczu jest IMO niezbędna. Za to z połową szklanki cukru wyjdą, będą po prostu mało słodkie. Jak kto lubi. Ja polecam dodać 3/4 szkl.

Mąki używam różnej - tortowej, luksusowej, ale zawsze zwyczajnej pszennej.