Tort makowy z białą czekoladą mojej Mamy

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
5 jajek, 15 dag cukru pudru, 1 łyżka kandyzowanej skorki pomarańczowej, 2 łyżki
mielonych migdałów, 12 dag mąki pszennej, 2 łyżki mąki ziemniaczanej, 1 łyżka proszku
do pieczenia, 20 dag maku, masło i bułka tarta do formy, 1/2 słoika konfitury morelowej,
perełki cukrowe do dekoracji.

Poncz: 1/2 szklanki wody, 2 łyżki cukru, 3 łyżki rumu - Ja zrobiłam bez alkoholu lecz z
sokiem z mandarynek

Krem: 30 dag białej czekolady, 25 dag śmietany kremówki, 1 łyżeczka cukru pudru
Oddziel żółtka od białek, białka ubij na piane z cukrem pudrem, a potem kolejno dodaj
żółtka, skórkę pomarańczową i migdały. Połącz obie mąki, dodać sypki mak i proszek do
pieczenia, delikatnie wymieszaj z masą jajeczną. Wlej do tortownicy wysmarowanej
masłem i posypanej bułka. Piecz ca 45 min w temp. 180 st,
Zrób poncz: zimna przegotowana wodę wymieszaj z cukrem i rumem.
Czekoladę przeznaczona na krem rozpuść na parze. Dwie łyżki rozlej na gładkim blacie,
a gdy czekolada zastygnie, nożem zeskrob dość grube wiórki.
Schłodzoną śmietanę ubij z łyżeczką cukru pudru i połącz z resztą rozpuszczonej,
schłodzonej czekolady. Placek makowy przekrój na pół i nasącz ponczem. Dolna część
posmaruj konfiturą, na niej rozsmaruj polowe kremu. Przykryj górnym plackiem. Wierzch
posmaruj reszta kremu. Przed podaniem udekoruj tort wiórkami białej czekolady i
perełkami cukrowymi

ysFl4Wr2mxQvHHy1FB.jpg

--
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Marghe, możesz jakieś miniaturki zamieszczać zdjęć? JA NAPRAWDĘ MUSZĘ KILKA KILOGRAMÓW BYĆ MNIEJSZA!!!! A tutaj sie nie da, za nic!!!!
gruebel_2.gif
gruebel_2.gif
 

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
wyglada troche jak zebra z kremem:) ale zapewne jest pyszniutki bo z moja ulubiona biala czekoladka:) juz lize monitor.....chlup chlup:)
dodaje do poczekalni przepisow:)
 
Gru 16, 2005
686
0
0
fineska @ 5 Jan 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=427814wyglada troche jak zebra z kremem:) ale zapewne jest pyszniutki bo z moja ulubiona biala czekoladka:) juz lize monitor.....chlup chlup:)
dodaje do poczekalni przepisow:)
chyba raczej jak piegusek z kremem
icon_smile.gif

imho - musi byc pyszne, podobna kombinacje znam w formie rolady - zawsze znika blyskawicznie:)
chyba zrobie na swoje 20-ste urodziny... albo na imieniny
mniam.gif
icon_biggrin.gif
)
hehe, tylko musze wytrzymac 3 tygodnie ;p

... piekny torcik
icon_redface.gif
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
ja upiekłam w tortownicy 26 cm, wystarczy na 3 warstwy.
natomiast masa mi sie zwazyła. wiec musze szybko kombinować jakaś inną
icon_sad.gif
(
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Podnosze!

Dzis bedzie pieczone
icon_smile.gif
Baze do kremu przygotowalam juz wczoraj wieczorem, by cala noc schlodzilo sie w lodowce (czekolada rozpuszczona od razu w smietanie i pozniej wszystko razem bedzie ubite). Bedzie jeszcze kokos i limonka ;)
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Co za niedopatrzenie! Nie wstawilam nawet tamtego zdjecia... Niestety nie bylo ono tak piekne jak Marghe, ale ja niestety nie mam zdolnosci do robienia pieknych, warstwowych, przekladanych kremami ciast
icon_redface.gif
Najwazniejsze jednak, ze bylo pyyyszne
lecker.gif


torcikMakowy.jpg

Jutro powtorka, jest to bowiem teraz nasze ulubione rcoznicowo-urodzinowe ciasto.

Dziekuje za przepis Marghe!
cvety.gif
 

Załączniki

  • torcikMakowy.jpg
    torcikMakowy.jpg
    52.5 KB · Wyświetleń: 1

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,831
53
48
O, ja podobny tort robiłam rok temu na pierwsze urodziny synka (przepis z jakiegoś bloga, nie pamiętam już jakiego), wyglądał podobnie
icon_smile.gif
i był baaardzo pyszny. Drugie urodziny za pasem, a ja nadal nie mam pomysłu jaki tort upiec...