Lody jogurtowe

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
LODY JOGURTOWE

Cucina_056.jpg

Wymyslilam je kiedys nie majac skladnikow odpowiadajacych jakiemukolwiek z posiadanych przepisow. Do kazdego czegos brakowalo. Mialam natomiast w lodowce duzy jogurt z kawalkami owocow i smietane. Miod tez jest zawsze w szafce.

500 g jogurtu z kawalkami owocow
250 ml smietany / 35 g tluszczu w 100 ml /
3 lyzeczki miodu akacjowego
- wymieszac smietane z miodem / ilosc miodu dostosowac do wlasnego smaku /
- dodac jogurt i wymieszac dokladnie
- wlac do maszynki do lodow
- po 25 minutach jesc i smakowac
 

Załączniki

  • Cucina_056.jpg
    Cucina_056.jpg
    35.6 KB · Wyświetleń: 0

isabell

Member
Lip 7, 2005
4,947
0
36
35 g tluszczu w 100 ml

jakoż ,że ja słaba w matematyce proszę mi powiedzieć ile procentowa powinna byc ta śmietanka w Polsce czy np.18 % wystraczy bo kupuję taką i jest bardzo gęsta jest kremowa
icon_question.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Izabel, kazda bedzie lepsza od wloskiej, wiec nie ma problemu.

Mozna w mikserze, ale wtedy trzeba zamrozic w zamrazalniku: te z maszyny sa bardziej kremowe. Po prostu lepsze. Robia sie szybko i zjedzone od razu sa wspaniale. Te z miksera to raczej zamrozona masa.
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Linn @ 24 Jan 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=438637Izabel, kazda bedzie lepsza od wloskiej, wiec nie ma problemu.

Mozna w mikserze, ale wtedy trzeba zamrozic w zamrazalniku: te z maszyny sa bardziej kremowe. Po prostu lepsze. Robia sie szybko i zjedzone od razu sa wspaniale. Te z miksera to raczej zamrozona masa.
Niestety fakt. Mimo wszystko mozna podczas mrozenia w zamrazalniku kilkakrotnie przemiksowac, moze bedzie bardziej kremowe. Obiecalam synowi lody truskawkowe, sprobuje z Tego przepisu dodajac jogurt truskawkowy+truskawki+smietane+miod.albo w tej kombinacji raczej cukier. Kiedys robilam z mlekiem skondensowanym, ale chyba ze smietana wyjda bardziej kremowe.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Tyle ze takie miksowanie zajmuje troche czasu. Maszynki nie sa takie drogie / moja dziala od ponad 12 lat /, a wydatek szybko sie amortyzuje. Siadajac do obiadu wrzucamy skladniki, a po 20-25 minutach mamy swietne lody. Najlpesze sa lody swiezo ukrecone.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Zrobiłam wczoraj z kubka 340 g jogurtu bałkańskiego i kubka 200 g kremówki dosładzając do smaku cukrem, wyszły pyszne ale następnym razem użyję jogurtu light żeby były ciut lżejsze jak na lody jogurtowe przystało
icon_wink.gif
Te były bardzo kremowe
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Iva, ubiłam ją tylko lekko i krótko, lody wyszły i tak dosyć puszyste. Masy było jednak za dużo i trochę się gromadziła u góry, więc z ubitą dokładnie śmietaną chyba by w ogóle się nie zmieściło wszystko.
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Kreca się, zamiast miodu dałam kilka łyżek mleka skondensowanego słodkiego. I parę kropli soku z limonki.
mniam.gif
A jogurt naturalny.
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Wlasnie sie kreca, z gapiostwa dalam 3 lyzki miodu, ale jogurt mialam grecki i naturalny w smaku, wiec nie bylo za slodkie. Dalam 3 lyzeczki ekstraktu z wanilii.
icon_biggrin.gif
Zapowiadaja sie pysznie!