Polewa kakaowa

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
elkunia @ 29 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=796866To pierwsza polewa do której mi się folia nie przyklejała
Takiego argumentu "za" jeszcze tu nie czytałam
icon_lol.gif

cieszę się że ci się spodobała
daumen.gif
icon_smile.gif


Tobatko jakie ciacho...
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Jak ja tej polewy wczesniej nie widzialam.
gruebel_2.gif
Wlasnie ja zrobilam do babki orzechowej bajaderki i jest pyszna. Wylizalam rondelek w ukryciu przed dziecmi
icon_evil.gif
A co, staremu tez sie cos od zycia nalezy.
icon_biggrin.gif
Jeszcze nie zastygla, ale jestem ciekawa jak bedzie wygladala, na razie smak boski!
 

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
ja tam zawsze tę polewę bez przepisu robię.
tzn. pamiętam tylko o żelatynie
icon_mrgreen.gif

zawsze mam mniej cukru, mleko zamiast śmietany (bo często ni ma w domu) i zawsze jest idealna.
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Wspaniała jest ta polewa!
daumen.gif

Polałam nią piernik i muffinki piernikowe. Gęsta trochę była, ale ładnie to wyglądało na muffinkach.
Na pierniczkach chciałam mięc cieniutką warstwę polewy, więc do następnej porcji dodałam jeszcze trochę mleka, żeby ją rozrzedzić i wyszło tak, jak chciałam.
lecker.gif

Teraz to i ja na żadną inną nie spojrzę
icon_wink.gif
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Cinko, nie bede oryginalna, polewa jest wspaniala, innej nie bede juz robic. Mieciutka, ladnie pokrywa i sie blyszczy, pieknie sie kroi, nic sie nie rozmazuje. Rewelacja. W wolnej chwili wstawie zdjecie. Super przepis!
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
O, ja kiedyś bardzo często z podobnego przepisu robiłam polewę, rzeczywiście każdy się zachwycał, że taka lśniąca. Ale jakoś teraz wolę inną, a ostatnio gotowe zaczęłam stosować ( z lenistwa).
Mój przepis był taki:
3 łyżki kakao
6 łyżek mleka lub 4 łyżki śmietany
1/4 kostki margaryny
6 łyżek cukru
1 łyżka żelatyny.
Ja nie pamiętam abym żelatynę wcześniej namaczała, po prostu rozpuszczałam wszystkie składniki, na koniec wsypywałam żelatynę i mieszałam, aż do jej rozpuszczenia, wychodziło OK.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
domyślam się, że łatwiej się rozpuszcza.
Olcieek, nie była twardym kamolcem galaretkowym
icon_mrgreen.gif
, przynajmniej nie przypominam sobie ( ja bardzo, bardzo dawno temu ją robiłam), ale gdyby była pewnie raczej po pierwszym razie przestałabym ją robić
icon_wink.gif

W tym moim przepisie jest troszkę więcej mleka i cukru a poza tym to właściwie pozostałych składników tyle samo, więc może rzeczywiście to jakiś błąd w moim zeszycie jest? No ale grunt, że ją kiedyś bardzo często robiłam i dopóki mi się nie znudziła byłam nią zachwycona.
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
To ja jeszcze dodam zdjęcia na dowód, jak pięknie się błyszczy i jak dobrze kroi
daumen.gif

Bardzo dziękuję, Cinko za ten przepis
anbetung.gif


41192623_d.jpg


41192633_d.jpg
 

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
też ją robiłam do piernika dla cierpliwych - pyszna sama i w towarzystwie piernika
daumen.gif

teściowa myślała że to kupowana :D
icon_eek.gif
 

AmeliaAnia

Member
Lut 18, 2009
5
0
0
A czy ta polewa nada się na polanie tortu ??? i czy musiałabym zwiększyć ilość składników żeby starczyło na górę i boki ( to średni tort 26cm)
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Trudno mi powiedzieć - nigdy nie polewałam nią tortu... jednak radzę zrobić na wszelki wypadek więcej - nadmiar można zjeść
icon_wink.gif