hush puppies- smazone kulki kukurydziane

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
altrenatywa dla codziennych obiadowych ziemniakow- robi sie szybciej i smakuje super!!
mniam.gif
mniam...
ponoc jest to street-food sprzedawany w Nowym Orleanie i czesto laczony ze smazona ryba... nie bylam, nie sprawdzilam
icon_wink.gif


przepis pochodzi z ksiazki "Street food", Clare Ferguson

Skladniki:
90 g kukurydzy (moze byc z puszki)
75 g maki
250 g maki kukurydzianej lub polenty
2 lyzeczki proszku do pieczenia
0,5 lyzeczki papryki
1 lyzeczka soli
1 jajko
250 g maslanki lub jogurtu naturalnego
olej do glebokiego smazenia

skladniki suche i kukurydze mieszamy, jajko mieszamy z maslanka/jogurtem dodajemy do suchej mieszanki, wszystko razem krotko wyrabiamy. Formujemy lyzka kulki i smazymy w glebokim oleju.
Podawac z jakims pikantnym sosem (u mnie byl pomidorowo- paprykowy)

p.s. w orginalnym przepisie miesza sie jeszcze drobno posiekana cebule- ja nie lubie

DSCF5941.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
hm... nie mam pojecia ile wyszlo kulek (30? 40?) ...ale wg mnie jest to porcja 2-3 osobowa.. my we dwoje najedlismy sie nimi do syta i jeszcze ciut zostalo...
 

Mycha

Moderator
Mar 13, 2006
2,694
0
0
Melduje ,ze moje dwa Niejadki zjadly po dwie kulki i powiedzialy ,ze dobre
icon_mrgreen.gif
To naprawde wieeelki sukces.Zrobilam z sosem pieczarkowym dla mnie bylo mniam-mlask
mniam.gif
Dziekuje
anbetung.gif

Fota bez sosu
P1303712.JPG
 

Załączniki

  • P1303712.JPG
    P1303712.JPG
    78.8 KB · Wyświetleń: 0

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Zrobiłam na obiad, do kotleta. Jest super
icon_smile.gif

Tylko pewnie lepsze byłoby jak bym miała mąke kukurydzianą (zamiast krupczatki) i maślanke (zamiast śmietany)
icon_lol.gif

Ale jest super i siedzi w ulubionych.
Dzięki za przepis
icon_smile.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
nie lubie tych ziemniakow w stylu amerykanskim - nasiaknietych tluszczem. Oni je nawet na sniadania podaja
icon_rolleyes.gif
, a potem sie dziwia, ze tyja. Kukurydze moze wyprobuje
gruebel_2.gif


za to buty kocham
icon_mrgreen.gif
http://www.hushpuppies.ca/en-CA/Main.aspx cudowne polaczenie formy i jakosci.

to jak z nazwa? przypadek?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
CYTATto jak z nazwa? przypadek?
hm... nie wiem jak jest z nazwa... troche sobie poszukalam w google i znalazlam takie wytlumaczenie:

Hush puppies are little balls of seasoned, deep-fried dough (usually made with corn meal), often served as a side dish or appetizer in the South.

The origin of this fried dough is unclear. One tale suggests that Confederate soldiers during the Civil War kept their dogs quiet while they were cooking by feeding them fried dough balls. Thus, "hush, puppy." Another tale is that Cajuns in southern Louisiana used to eat a type of salamander they called a mud puppy. They weren't too tasty plain, so folks would dip 'em in corn meal and fry 'em. Supposedly the term just grew from there.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
czyli co?
buty o spokojnej stylizacji za to mocne i wierne jak psy zolnierskie
rofl.gif


sa doskonale gatunkowo, super wygodne i "zdrowe" a do najbrzydszych tez nie naleza.
Zawsze z miekka wysciolka.

jesli danie jest tak dobre jak buty ...
na pewno sprobuje. tak dluga tradycja zacheca.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
CYTATNo wlasnie, mnie sie te kuleczki (choc sliczne), wydaja bardzo tluste To tylko zludzenie? Czy takie sa?
zludzenie
icon_wink.gif


ja generalnie nie smaze w glebokim tluszczu, tylko w pol glebokim no i poza tym zawsze wykladam na papier do odciekniecia.

Sprobuj i sie sama przekonaj
icon_wink.gif
 

Incognito

Member
Sie 22, 2006
1
0
0
Ze wszystkich przepisów z cincin które wypróbowałem ten był najsmaczniejszy. Z braku mąki kukurydzianej użyłem tortowej i kulki wyszły bardzo dobre.
Polecam wszystkim ten przepis.