Mielone z parówką

Pauga

Member
Lut 25, 2007
8
0
0
KOTLETY:
- kg mięsa mielonego
- 2 jajka
- czerstwa bułka
- mleko
- duża cebula
- pieprz, sól

Bułkę namaczamy w mleku. Cebulę obieramy, kroimy w drobną kostkę i szklimy na maśle.

Wyciśnietą bułkę, oraz cebulkę dodajemy do mięsa mielonego, wbijamy jajka, doprawiamy do smaku solą i pieprzem- dokładnie mieszamy.


FARSZ:
- pół kg pieczarek
- duża cebula
- ser żółty
- 3-4 parówki
- pieprz, sól
- bułka tarta
- masło
- olej do smażenia

Pieczarki obieramy i kroimy w plasterki, nastepnie podsmażamy na mocno rozgrzanym maśle.
Cebulę obieramy i kroimy w drobna kostkę. Szklimy na maśle.
Pieczarki dodajemy do cebuli i doprawiamy do smaku solą oraz pieprzem.

Parówki podsmażamy na patelni z kazdej strony. Następnie przekrawamy na pół oraz wzdłuż. Każdą zawijamy w plaster żółtego sera.


Porcję mięsa, spłaszczamy, kładziemy farsz, parówkę z serem i formujemy kotlety. Obsypujemy bułką tartą i smażymy na patelni. Podsmażone kotlety dusimy pod przykryciem aby doszły.

IMG_0551.JPG

smacznego.gif



Przepis pochodzi ze stronki WŻ ( zmoich przepisów), gdzie także mam swoje konto.
 

Załączniki

  • IMG_0551.JPG
    IMG_0551.JPG
    1 MB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
No, no kotleciki niczego
icon_mrgreen.gif
sobie ale co to za surówka
icon_question.gif
icon_mrgreen.gif
 

Pauga

Member
Lut 25, 2007
8
0
0
Dziekuję
icon_smile.gif
A surówka jest najzwyklejsza w świecie: kapusta, marchewka, jabłko, ogórek kiszony, seler, cebula, por, cukier, sól, pieprz, olej i ocet
icon_smile.gif
To tak w skrócie.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
parowka pewnie i bez obsmazania jest dobra. Przeciez to nie jet surowe mieso.

Do "mielonych z niespodzianka" doskonale sa ugotowane na twardo przepiorcze jajka.
 

Pauga

Member
Lut 25, 2007
8
0
0
Naprawdę parówka nie jest surowym mięsem?
icon_smile.gif
Przecież ja to wiem. Co nie znaczy, że nie można jej usmażyć. Ja osobiście wolę taką. A co do przepiórczych jaj- dziekuję za radę. Ale to miały być mielone z parówką, a nie z jajkiem. Pozdrawiam.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
nie lubie wpisywac dwudziestegopiatego przepisu o tej samej tresci, a pomysl z nadziewanymi mielonymi lubie.
Dopisalam dla podtrzymania idei powiedzmy... w rozszerzonej formie.
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
zrobilam te kotleciki moj maz sie zachwycal, niemialam tylko parowki wiec dalam pokrojona w slupki wedzona piers z kurczaka mniam bylo, wpadl ten przepis do mojego stalego menu, o wiele lepsze niz normalne mielone
icon_smile.gif
icon_smile.gif
polecam wszystkim
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: