Ryż po Meksykańsku!

Junior

Member
Kwi 6, 2007
128
0
0
Witam! Przepis nie jest mój, dostałem go od cioci, która dostała go od innej cioci, a ta z kolei dostała go od innej jeszcze cioci czy znajomej. W każdym razie świetny syty tani obiad. Polecam!

Ryż po Meksykańsku


Składniki :
-Cztery worki ryżu
-Trzy duże pory
-Puszka kukurydzy (250g)
-Czerwona papryka marynowana lub świeża (osobiście polecam świeżą, lepiej smakuje!) Świeża - 3 sztuki
-Słodka śmietana 30%
-20 dag żółtego sera
-Torebka sosu bolognese w proszku
-3 białka z jajek
-Trochę curry
-Trochę soli
-Trochę oleju/oliwy

Sposób Przygotowania

Ryż ugotować [Ja zawsze daje więcej ryżu, bo na formie zmieści się więcej masy, a nas jest dużo i szybko znika, daje 5-6 worków]. W czasie, kiedy gotuje się ryż, pory myjemy i odcinamy te bardzo ciemne listki, 1 warstwę zawsze zrywam, bo tam się dużo błota zbiera. Po umyciu kroimy w kosteczkę, a następnie dusimy na oleju bądź oliwie na małym ogniu. [Ok. 20 minut]. Kiedy ugotujemy ryż, wrzucamy go do miseczki [Dużej miseczki, chyba ze mamy 2 średnie miseczki] Wsypujemy do miski puszkę kukurydzy [Ja zawszę wsypuje 1,5 puszki] Paprykę kroimy w kosteczki i również dodajemy. Kiedy por się udusi, wrzucamy do miski. Posolić do smaku, posypać curry, ja curry daje więcej, zresztą curry nie zepsuje smaku, więc można śmiało dać. Wsypujemy cały sos bolongese w proszku. Wszystko dokładnie wymieszać, a w tym czasie utrzeć 20 lub więcej dag żółtego sera. Z jajek oddzielić żółtko na inne cele, ja zawsze robie kogel mogel. Z białek ubijamy pianę. Lejemy trochę oliwy/oleju na formę i rozprowadzamy go na całej powierzchni, następnie dokładnie wymieszaną masę wykładamy na formę, na to sypiemy tarty ser, a to przykrywamy pianką z białek, to polewamy słodką śmietaną!. To wszystko wkładamy do rozgrzanego pieca [180-200C] na około godzinkę, nie znam dokładnie czasu, więc pianka nam pomorze, musi się rumienić, nie może się spalić.

Voila! Pyszne danie!!
mniam.gif
mniam.gif


Gotowy ryż możemy doprawić keczupem do smaku.
Jak ktoś lubi może dodać odrobinkę mieśa/pieczarek.

Jeśli chodzi o fromę to podstawowe wymiary chyba 25x35 albo 20x30 ;) H= mało, bo chyba z 5 cm, ale im H=5< to znaczy, że możemy zwiększyć proporcje!!!! Zreszta polecam zwiększyć na pewno ilość papryk i kukurydzy :} Lepiej smakuje. Danie bardzo syte!


U mnie rodzina liczy 5 osób, ryż na drugi dzień się kończy
A za jaką cenę?! To będzie jakieś 15 zł w zależności od pory roku [cena porów, i nie tylko]
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ha, brzmi ciekawie
daumen.gif
Do wypróbowania zapisuje
icon_mrgreen.gif
lecker.gif