Kurczakowe paczuszki*

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Proste, smaczne i efektowne.

dsc00614wm2.jpg


składniki:
0,5 piersi z kurczaka
1/3 szklanki drobno pokrojonej cebuli
2-3 łyżki sosu sojowego
sól i pieprz do smaku
1 łyżeczka oleju sezamowego (niekoniecznie)

1 kostka bulionu z kury
ciasto na pierogi (z ok. 300 g mąki)


sposób przygotowania:
Piersi płuczę, mielę w maszynce do mięsa przez duże sitko.

W miseczce mieszam kurczaka, cebulę, sos sojowy. Wg uznania doprawiam też pieprzem i solą (z tą jednak ostrożnie, ponieważ sos sojowy jest słony! Osobiście nie dodaję soli wcale). Dodaję olej sezamowy.

Przygotowuję ciasto na pierogi. Kroję w kwadraty (wielkość wg uznania), na środek, których kładę farsz. Sklejam o góry najpierw dwa przeciwległe rogi, a następnie dwa pozostałe. Teraz czas skleić krawędzie. Powinna powstać kwadratowa paczuszka.

W głębokiej patelni, może być też rondel o dużym dnie, podgrzewam wodę z kostką bulionową - ma jej być tyle, aby pierożki pływały zanurzone do 2/3 wysokości. Na tak sporządzony, wrzący bulion można wrzucać paczuszki lub też aby uniknąć nadmiernego przyklejania się do dna (zależy to od ciasta) pierożki można ułożyć spodem na rozgrzaną patelnię i smażyć przez 1-2 min. (kiedy lekko się zarumienią) na łyżce oleju. Nie jest to jednak konieczne i można je wrzucić odrazu na bulion.

Gotować pod przykryciem (!) 6-8 min. aż kurczak w środku będzie dobry.

W razie potrzeby uzupełnić niedobór bulionu wodą. Doprowadzić do zagotowania i wrzucać kolejną partię.

Smacznego!
mniam.gif


Źródło: Przepis zainspirowany jedną z propozycji kulinarnych Shape.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Z tej ilości składników ile paczuszek/pierozków mozna się spodziewać? Tak "pi razy oko"
icon_mrgreen.gif
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
Po zaserwowaniu tego dania moja rodzinka okrzyknęła mnie pierogowym mistrzem ;)
Na takie miano nie zasługuję ale przepis przepyszny - wszedł na stałe do naszego menu - bardzo dziękujemy
anbetung.gif
cvety.gif

Do następnej porcji farszu planuję dodać kilka pokrojonych w kostkę - mam ostatnio na nie smaka ;)
 

cupcakeater

Member
Paź 3, 2009
9
0
0
villanelle, ciasto po prostu z mąki i wody? mogłabyś powiedzieć, ile jej tak orientacyjnie potrzeba?
od dawna trapiło mnie, czy pierożki z filetami będą dobre, ale te wyglądają mega apetycznie
mniam.gif

więc chyba popełnię na dniach
icon_mrgreen.gif
 

Spes

Member
Kwi 20, 2010
349
0
0
wika @ 7 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=974342Po zaserwowaniu tego dania moja rodzinka okrzyknęła mnie pierogowym mistrzem ;)
Na takie miano nie zasługuję ale przepis przepyszny - wszedł na stałe do naszego menu - bardzo dziękujemy
anbetung.gif
cvety.gif

Do następnej porcji farszu planuję dodać kilka pokrojonych w kostkę - mam ostatnio na nie smaka ;)
Witam Panie..pierwszy raz jestem na mięsnym...
Wika...zdradż, co planujesz dodać drugim razem...może pieczarki ??....Tez chcę byc mistrzem!!
icon_smile.gif
 

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
już zdradzam
rofl.gif
- suszone pomidory oczywiście
icon_mrgreen.gif
mniam.gif

Nie powinnam pisać postów kiedym głodna
icon_lol.gif
 

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
podciągam, stęskniłam się za tym smakiem
lecker.gif