Piaskowiec z owocami

Kleopatra

Member
Maj 16, 2006
208
0
0
-25 dag masła
-2 szklanki mąki
-1 szklanka cukru
-budyń śmietankowy
-3 jaja
-2 łyżeczki proszku do pieczenia
-owoce świeże, mrożone, z kompotu lub z puszki

Masło utrzeć z cukrem. Wciąż ucierając dodawać po 1 jajku. Następnie dodawać kolejno mąkę, budyń i proszek do pieczenia.
Do blaszki o wymiarach 40x10 cm wyłożyć połowę ciasta. Rozłożyć owoce (jeśli tego wymagają to pokrojone/starannie osączone) i przykryć pozostałą częścią ciasta.
Piec w temperaturze 180 stopni przez około 40 minut.
Najlepsze jest jeszcze ciepłe posypane solidną warstwą cukru pudru
mniam.gif
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Z identycznego przepisu robie MUFFINY,dodaje starta czekolade,albo kakao,albo rodzynki,orzechy,owoce,kokos,migdaly albo
jeszcze cos innego
fiesgrins.gif
w zaleznosci od potrzeby i pory roku.
 

Kleopatra

Member
Maj 16, 2006
208
0
0
Ines- mam nadzieję,że będzie smakowało
icon_eek.gif

Vidar- hmm... Muffiny mówisz... Muszę kiedyś koniecznie spróbować! Co prawda nie dorobiłam się jeszcze foremki do takowych ciasteczek, ale mam na szczęście foremki do babeczek, więc mam nadzieję,że wyjdą równie pyszne
lecker.gif
 

Kleopatra

Member
Maj 16, 2006
208
0
0
To ciacho ma tą zaletę,że jest pyszne właściwie z każdymi owocami
icon_smile.gif

Truskawki pasują jak najbardziej. Możesz też dać tak jak planowałaś śliwki. Albo jabłka z cynamonem... Brzoskwinie z puszki... Ananasy... Co Ci się tylko wymarzy
icon_mrgreen.gif
I pamiętaj,że koniecznie masz dać znać jak smakowało!
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Troche dlugo sie przymierzalam do piaskowca -ale w koncu upieklam, z truskawkami. Rzeczywiscie prosty i pyszny! Jedynym moim bledem bylo nie posypanie truskawek cukrem przed nalozeniem drugiej warstwy ciasta, byloby jeszcze lepsze! Ale zawsze mozna posypac cukrem pudrem
icon_smile.gif
.
Na zdjeciu jeszcze przed posypaniem:

Imagem_014.jpg

Imagem_013.jpg
 

Załączniki

  • Imagem_014.jpg
    Imagem_014.jpg
    22.6 KB · Wyświetleń: 0
  • Imagem_013.jpg
    Imagem_013.jpg
    23.5 KB · Wyświetleń: 0