Muffinki

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Bardzo delikatne, lekkie, puszyste...i korzenne.

Skladniki:
1 szklanka maki
pol szklanki platkow owsianych (ja zmielilam je w blenderze na maczke)
1 plaska lyzeczka sody oczyszonej
1 lyzeczka proszku
pol lyzeczki soli
1/3 szklanki cukru
przyprawy: po pol lyzeczki cynamonu, gozdzikow, imbiru, anyzku, wanilia (aromat lub troszke cukru waniliowego)

Wymieszalam dobrze wszystkie suche skladniki.

W drugiej miseczce wymieszalam:
1 jajo
1 jogurt o wadze 125 g + 2 lyzki kwasnej smietany ( lub wiekszy jogurt np. 150 g - dodalam smietane pozniej poniewaz wydawalo mi sie za suche). Ja uzylam jogurt o aromacie truskawkowym, ale rownie dobrze moze byc naturalny.
1 lyzeczka melasy
1 lyzeczka miodu
1/4 szklanki oleju

Do suchych skladnikow dodac "mokre" i delikatnie, ale krotko wymieszac. Wylozyc do wysmarowanej lub wylozonej papierkami foremki do mufinek. Upiec - ja pieklam okolo 25 minut, niestety moj stary piekarnik nie ma termometra wiec pieke wszystko na oko, mniej wiecej w 180º C.


Imagem_007.jpg
- zdjecie robione przy sztucznym swietle

Imagem_006.jpg
 

Załączniki

  • Imagem_006.jpg
    Imagem_006.jpg
    61.4 KB · Wyświetleń: 2
  • Imagem_007.jpg
    Imagem_007.jpg
    56.8 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Stary ten przepis i żadnych komentarzy
icon_smile.gif


Zrobiłam je dzisiaj i chociaż zapomniałam o przyprawach były przepyszne. Nie dałam cukru tylko więcej miodu, a zamiast oleju masło. Płatków też nie miksowałam tylko dałam całe. Wyszły pyszne małe bułeczki idealne na kolację dla przedskolaka
icon_smile.gif
Córka zjadła z dżemem i truskawkami.
Bardzo polecam.
 

Aceluna

Member
Maj 26, 2006
48
1
8
Potwierdzam, bardzo smaczne muffinki
lecker.gif
. Lekkie, puszyste, idealne na śniadanie. Użyłam płatków owsianych błyskawicznych. Zamiast przypraw i jogurtu dałam skórkę pomarańczową i maślankę. Na pewno powtórzę. Dziękuję za przepis
icon_smile.gif