Tort rabarbarowy

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
tort_rabarbarowy.jpg

Biszkopt upiekłam jak zykle z przepisu Hichotki. Z upieczonego biszkoptu wydłubujemy część ciasta, zostawiając ok. 2 cm brzeg oraz spód.

Masa:
- 1/2 kg rabarbaru
- 1/4 l wody
- 1 op. budyniu waniliowego
- 100 g cukru

Odlewamy 6 łyżek wody i mieszamy z proszkiem budyniowym. Resztę wody wlewamy do garnka razem z cukrem oraz umytym, obranym i pokrojonym rabarbarem. Gotujemy ok. 5 minut (ja gotowałam trochę dłużej) i dodajemy budyń. Po zagotowaniu studzimy. Masę umieszczamy w wydrążonym biszkopcie.

Połowę wydłubanego biszkoptu kruszymy, dodajemy 50 g mielonych migdałów i 30 g cukru i smażymy wszystko na patelni z 3 łyżkami rozgrzanego masła aż się zrumieni. Studzimy.

Ubijamy 1/2 l śmietany z 2 op. Śmietan-fixu. Kładziemy na biszkopt z masą rabarbarową i posypujemy prażonym ciastem.

Smacznego!
 

Załączniki

  • tort_rabarbarowy.jpg
    tort_rabarbarowy.jpg
    109.6 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Yoanko, obśliniłam monitor. Apetyczne zdjęcie!!

Pysznie wygląda
mniam.gif
I ciekawy pomysł z prażonym ciastem. Muszę wypróbować
daumen.gif
 

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
To naprawdę zbrodnia umieszczać takie przepisy
icon_wink.gif
Tort jest obłędny, zrobiłam go na DzieńMatki i zrobił furrorę. Naprawdę było warto. Polecam gorąco wszystkim miłośnikom rabarbaru i nie tylko
icon_wink.gif
 

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
Layla @ 28 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=512675To naprawdę zbrodnia umieszczać takie przepisy
icon_wink.gif
Tort jest obłędny, zrobiłam go na DzieńMatki i zrobił furrorę. Naprawdę było warto. Polecam gorąco wszystkim miłośnikom rabarbaru i nie tylko
icon_wink.gif
freu.gif
Bardzo się cieszę Layla, że smakował. Tort jest o tyle ciekawy, że rabarbar w masie można zastąpić innymi owocami (np. z kompotu) i podawać torcik nawet zimą.
 

2pingwin

Member
Lis 5, 2005
11
0
0
Czyli, ze rabarbar można zastąpić np. truskawkami?
Czy wtedy postępuję dokładnie tak samo jak z rabarbarem tj. gotuję te truskawki kilka minut?
 

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
2pingwin @ 28 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=512702Czyli, ze rabarbar można zastąpić np. truskawkami?
Czy wtedy postępuję dokładnie tak samo jak z rabarbarem tj. gotuję te truskawki kilka minut?
Myślę, że można tak zrobić, tylko uważałabym żeby te truskawki za bardzo się nie rozgotowały.
Daj znać jak zrobisz ten torcik z truskawkami, a najlepiej pokaż zdjęcie
icon_mrgreen.gif
 

Alina abz

Member
Wrz 8, 2007
27
0
0
To jest pierwszy tort jaki w życiu upiekłam. Wyszedł wspaniały! Smak miał orzeźwiający, kwaskowaty, tak jak lubię. Jeżeli ktoś woli słodsze ciasta może po prostu posłodzić bitą śmietanę. Masa rabarbarowa była zbyt płynna więc zagęściłam ją mąką ziemniaczaną. Dla mnie to rewelacja, w dodatku bez większego wysiłku!!!
daumen.gif
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
Potwierdzam,że torcik rabarbarowy jest wspaniały bo robiłam na Dzień Dziecka.Rabarbar gotowałam ok. 7 minut żeby bardziej sie zagęścił
 

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
Myśle,że wytrzyma śmietana nawet z jednym smietanfixem.Chyba żeby były wielkie upały, na co do piątku się nie zanosi.
 

Chlorofilka

Member
Lut 16, 2008
95
0
0
zrobiłam na blaszce a nie w tortownicy i po prostu odcięłam wierzch z biszkoptu (tak że brzegi sobie podarowałam) część biszkoptu na bieżąco wchłonęłam ;) i wyszło pyyychaaa
icon_smile.gif
lekko kwaskowe w połączeniu z słodkawą śmietaną...
mniam.gif