Tort makowy - ciasto makowe z kremem

darek0000

Member
Maj 12, 2007
20
0
0
daumen.gif
Przedstawiam świetny makowiec z kremem , jest puszysty i pyszny w smaku a i jego wykonanie nie jest trudne oto przepis:

ETAP1
300 g maku gotować ok45 mim w mleku (uważać aby nie wykipiało), potem odstawić na bok (najlepiej na noc w chłodne miejsce) odcedzić i zmielić 3 razy w maszynce.

ETAP2
8 jaj rozdzielić białka ubić na sztywno a żółtka utrzeć z 1 i 1/2 szklanki cukru na puszystą masę wszystko razem połączyć , do maku dodać 3 łyżki bułki tartej i 1łyżeczkę proszku do pieczenia wlać masę jajeczną i delikatnie wymieszać na jednolitą masę. Ciasto wylewamy na brytfankę wyłożoną pergaminem i pieczemy ok 45-50 min w temp 180 C. wyjąć z piekarnika i ostudzić , po ostygnięciu przeciąć na pół ja na tort.

ETAP3
Robimy krem -na puszystą masę ubijamy 1/2 kostki masła i 1/2 kostki margaryny , 3 żółtka ubijamy na parze z 1/2 szklanki cukru i studzimy , do masy dodajemy żółtka i ubijamy potem dodajemy 3 łyżki kakao i 3 łyżki mielonych orzechów i krem gotowy

Kremem przekładamy ciasto makowe , górę polewamy polewą czekoladową (można kupić gotową w sklepie )i posypujemy kokosem.

GOTOWE - warto poświęcić trochę czasu aby cieszyć się z efektu
mniam.gif


DSC01886a.jpg
 

Załączniki

  • DSC01886a.jpg
    DSC01886a.jpg
    555.1 KB · Wyświetleń: 5
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Makowiec bez maki?
lecker.gif

A blaszka? Standardowa duza czy inna? No i czy ciasto sie nie kruszy <sam mak>?
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

flamenco

Member
Lis 13, 2006
81
0
0
Akulka @ 17 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=506508Makowiec bez maki?
lecker.gif

A blaszka? Standardowa duza czy inna? No i czy ciasto sie nie kruszy <sam mak>?
Akulka, ja nie autorka przepisu,ale może się przydam :
Robię dokładnie taka porcję ciasta na tortownicę o srednicy 26 cm
icon_smile.gif
Bo u mnie to się torcik nazywa ;) Wychodzi wysoki.
A Darek widzę robi w prostokątnej blaszce;)
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Flamenco, dziekuję
icon_wink.gif
 

darek0000

Member
Maj 12, 2007
20
0
0
Witam blaszka jest klasyczna , a ciasto bez dodatku mąki się nie kruszy jest idealne , nie może się kruszyć ponieważ dodajemy jaja , jaja spełniają właściwości spulchniające i wiążące - pozdrawiam
icon_smile.gif
daumen.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Dzieki Darek
anbetung.gif
Musze koniecznie zrobic, bo jestem wielbicielka wszystkiego co z makiem
fiesgrins.gif
 

JoannaR

Member
Maj 21, 2007
44
0
0
Zajrzałam tu, bo właśnie sama chciałam wstawić przepis na torcik makowy.
Z małymi różnicami jest to podobny tort do tego który znam
icon_smile.gif

Przepyszności:)
Potwierdzam:)
Jako krem jednak polecam jakiś zalkoholizowany.
icon_mrgreen.gif

Świetnie pasuje do tego maku i bakalii:)
 

jot

Member
Mar 31, 2007
36
0
0
witam wszystkich
świetny przepis robię go w dużej tradycyjnej blaszce (z 7 jaj), przekrawam na połowę i smarujęmasą śmietanowo serową:
1 litr śmietany
2
galaretki rozpuszczone w 1/2 l wody =2 łyżeczki żelatyny
ok 300g sera białego zmielonego
śmietanę ubijam
schłodzonągalaretkę łączę z serem i wszystko delikatnie mieszam


tą masą smaruję środeki wierzch ciasta , psypując całość startączekoladeą



P Y C H A
icon_razz.gif
icon_razz.gif
icon_razz.gif
icon_razz.gif
icon_razz.gif
icon_razz.gif
icon_razz.gif
 

Martek

Member
Gru 16, 2007
2
0
0
A oto torcik z tego przepisu, tylko z kremem czekoladowym. Pycha!!!

isdsc02141qo9.jpg


Robiłam z gotowej masy makowej z Bakalandu, bo mi pół puszki po świętach zostało. Nie dałam już cukru a poza tym tak jak w przepisie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Wrz 3, 2008
1,371
0
0
darek0000 @ 17 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=506507ETAP3
Robimy krem -na puszystą masę ubijamy 1/2 kostki masła i 1/2 kostki margaryny , 3 żółtka ubijamy na parze z 1/2 szklanki cukru i studzimy, do masy dodajemy żółtka i ubijamy potem dodajemy 3 łyżki kakao i 3 łyżki mielonych orzechów i krem gotowy
chodzi o pozostale bialka czy jeszcze jakies zoltka?
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Chodzi na pewno o te zoltka ubite na parze. Dodaje sie je do utartego masla i jeszcze dalej troche uciera.
 
Wrz 3, 2008
1,371
0
0

flamenco

Member
Lis 13, 2006
81
0
0
Ciasto, które chyba najbardziej (oprócz pozostałych makowców) kojarzy mi się ze świętami
icon_smile.gif

Tutaj w wersji z kremem, choć równie wybornie smakuje mi i bez niego.

Przepis troszkę inny (na blogu), ale nie chcę mnożyć wątków.

Pozdrawiam serdecznie
wink.gif
 

Załączniki

  • makowy_tort__ca_o__.jpg
    makowy_tort__ca_o__.jpg
    47.2 KB · Wyświetleń: 0
  • kawa_ek_makowego.jpg
    kawa_ek_makowego.jpg
    55.4 KB · Wyświetleń: 0

Ila 45

Member
Kwi 22, 2008
98
0
0
Witam Kochane Cinki wiem że juz po świętach ale mnie naszła bardzo ochota na ten torcik makowy, a że ja z tych makowych to będe chciała bardzo wypróbowac ten przepisik)tylko mam do Was parę małych pytań.Jako ja tez z tych wygodnych to i zakupiłam gotowy mak w puszce , i właśnie stąd te moje obawy ,czy mogę upic ten torcik z gotowej masy w puszce, czy nie za dużo będzie tych białek wtedy w masie ,chodzi mi żeby nie wyszła za rzadka masa, i wogóle podpowiedzcie mi Dziewczyny jak mam to z ta gotowa masa postępowa? plis krem już wszystko wiem ) ale reszta...
 

Ila 45

Member
Kwi 22, 2008
98
0
0
Nawiąże jeszcze może do moich pytań mam Dziewczynki te pytania stąd iż podobnie postępowałam przy seromakowcu Yenulki bodajże i dałam gotowa masę z puszki reszta tak jak w przepisie tzn orócz cukru oczywiście, i wyszło takie rzadkie masa serowa oki ale ta makowa kompromitacja rozpływało sie wszystko poprostu, rzadkie jak, dlatego niechciałbym popełnic tutaj przy tym torciku tego błędu pomózcie jak to jest z ta gotowa masą?.