Z truskawkami i kruszonką migdałową.

lullaby

Member
Paź 22, 2005
172
0
0
Inspirowałam się przepisem z książki Konemanna, któy em_es podała na forum gazetowym, ale nie byłabym sobą, gdybym nie wprowadziła zmian
icon_smile.gif


Oto oryginalny przepis:
- 375g mąki,
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia,
- odrobina soli,
- 115g brązowego cukru,
- 2 jajka,
- 250ml mleka,
- 125g stopionego masła,
- 150g malin.
Kruszonka: 50g mąki, 30g zimnego masła, 2 łyżki brązowego cukru.

Do dużej miski przesiać mąkę, proszek, sól, dodać cukier, maliny, zamieszać, zrobić dołek.
W niewielkim szbanku rozbić jajka z mlekiem. Wlać je w dołek zrobiny w suchych składnikach razem z masłem. Szybko i króko wymieszać (powinno mieć grudki).
Nałożyć do formy, wypełniając zagłebienia do ok. 3/4 wysokości.
Składniki na kruszonkę przełożyć do miski i połączyc palcami aż powstaną okruchy.
Posypać muffinki i piec 30 minut w 210 stopniach.


MOJE MODYFIKACJE: do muffinek użyłam tylko 1 łyżeczki proszku do pieczenia i zwykły cukier zamiast brązowego. Zamiast malin oczywiscie truskawki (nie mieszałam z ciastem, tylko wtykałam po 2 małe w każdą muffinkę).
W kruszonce zamiast mąki użyłam mielonych migdałów i zwyłky cukier.
Piekłam w nieco niższej temp. (200) przez 25 minut.

Były naprawdę pyszne i zdecydowanie do powtórzenia!
 

Załączniki

  • DSC01199.JPG
    DSC01199.JPG
    64.8 KB · Wyświetleń: 0

Katee

Member
Lut 1, 2007
84
0
0
Bardzo fajny przepis. Masy wyszło więcej niż na 12 muffinek, a truskawki podzieliłam na połowki i pozatapiałam w muffnkach , przebijają się przez kruszonkę. Wyglada to bardzo efektownie. Polecam.
 

Misiowa

Member
Lis 19, 2006
281
0
0
Właśnie jem!
mniam.gif
PYCHA! PYCHA! PYCHA!
icon_razz.gif
icon_razz.gif
icon_razz.gif
icon_razz.gif
icon_razz.gif
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Siostro, Twoje muffinki wyglądają cudnie
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Anariel

Member
Lis 10, 2007
38
0
0
Zrobiłam. Na ciepło smakowały zdecydowanie najlepiej
icon_smile.gif
.
Mój chłopak twierdzi, że pyszne, ale on tak mówi niemal o każdych muffinkach (poza snikersowymi
icon_wink.gif
), więc jego zdanie nie jest zbyt miarodajne.
Jeśli chodzi o mnie, to choć nie przepadam za ciastami z owocami, to te muffinki mi bardzo smakowały. A pomysł z kruszonką koniecznie muszę przenieść do niektórych innych muffinek, bo jestem wielką wielbicielką kruchego ciasta
lecker.gif
;) .
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Zrobiłam te muffinki przedwczoraj i muszę powiedzieć, że one są najlepsze ze wszystkich jakie robiłam do tej pory. Są łatwe, szybkie, mają dwa składniki, które lubię najbardziej kruszonkę i owoce, a do tego super smak. Będę powtarzać także z innymi owocami. Dziękuję