pyszne i banalnie łatwe lody krówkowe

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
wpisuję trochę dla siebie, żeby nie zapomnieć proporcji

300 g kremu krówkowego
1 szklanka śmietany 30%
0,5 szklanki mleka
nasiona z laski wanilii

wymieszać, wrzucić do maszynki do lodów. Można dać więcej mleka (do 1 szklanki) - jeśli chce się ograniczyć kalorie albo jeśli smak ma być delikatniejszy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,346
1,418
113
Małgoś.dz. @ 9 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=518767Małgosiu, a ten krem krówkowy, to u nas w PL dostępny? jakaś konkretna firma to produkuje?
kremwb0.jpg


Ja kupuję w Bomi, ale pewnie w innych sklepach też jest. A jak nie chce Ci się biegać po mieście, to w mniamowym sklepiku.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
dokladne tego użyłam - z lenistwa, bo nie chciało mi się iść po puszkę mleka skondensowanego i go gotować w tym upale 3 godziny. I wyszło super.

Krem krówkowy ja kupuję w wypozyczalni Beverly Hills Video albo sklepie Select
 

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
Mmmmm słodkie lody chodzą za mną dziś od rana ,pocieszylam się jednak koktajlem truskawkowym z lodówki ^^" u mnie niestety też tego kremu krówkowego nie ma :/ bo wogole nie ma czegoś takiego jak "Bomi" możecie napisać jeśli widziałyście w innych sklepach w których ?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Liska @ 9 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=518864Dzięki Małgosiu, że nie pokazałaś zdjęcia tych lodów
icon_wink.gif
mniam.gif
Cyli z mlekiem z puszki też może być? Bo nie mam tej konfitiuuuur.
Lisko, ten moj przepis powstal po prostu z lenistwa, mialam zrobic lody dulce de leche, ktore podla cipcipkurka albo te same w wersji anny olson, ale nie moglam sie zdecydowac, ani mi sie nie chcialo gotowac puszki (ktorej nie mialam), wiec wrzucilam sloik konfitury. Z mlekiem ugotowanym pewnie beda mniej mleczno-krowkowe a bardziej toffiowo-krowkowe....
natomiast jedno jest pewne, nie rezygnowalabym z wanilii!
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
A jestem ciekawa, jakby tak rozpuścić cukierki-krówki z tą śmietanką i mlekiem, i wlać do maszyny
icon_biggrin.gif

ale mogę sobie gdybać, nie posiadam takowego sprzętu
cry_1.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Paulinko, ale jak już w wielu wątkach była mowa, kazde lody można zrobić bez maszynki, wystarczy co jakis czas je zmiksowac czy chocby wymieszać widelcem. I po sprawie. Naprawde nie ma powodu do rozpaczy


i dokładnie ten sam diabelny plan miałam odnośnie rozpuszczania krówek
icon_smile.gif
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Cantiq @ 9 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=518868Mmmmm słodkie lody chodzą za mną dziś od rana ,pocieszylam się jednak koktajlem truskawkowym z lodówki ^^" u mnie niestety też tego kremu krówkowego nie ma :/ bo wogole nie ma czegoś takiego jak "Bomi" możecie napisać jeśli widziałyście w innych sklepach w których ?
W Auchanie widziałam kiedyś, w Tesco też mi mignął, ale daaawno temu
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
jest też w albertach, carrefourze... no wszędzie jest, nie mówiąc już o tym, ze mozna go zmaowic online ze sklepu mniama i podejrzewam, ze w innych tez moze byc
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
No a ja żyję w przeświadczeniu, że takie mieszane co 15 minut lody są upośledzone i nijak się mają do prawdziwych maszynkowych.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
niesłusznie
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Zrobiłam. Pierwsze w życiu moje domowe lody.
banana.gif
banana.gif
Ale bomba!
Mój synek zachwycony lodami (zwłaszcza, że pomagał mamusi je robić
icon_wink.gif
), mężowi smakowały, choć wolałby by były mniej słodkie. Pewnie można jakoś pokombinowac z proporcjami skladników, prawda?
A ja ze względu na karmienie piersią Maji - jeśc ich nie mogę, ale na czubeczku łyzeczki polizałam i dla mnie są super. Ja lubię takie różne mocno kremowe i słodkie.

masa podczas kręcenia:
lody_krowkowe_1.JPG

gotowe lody (wyskrobane łyżką, bo gałkownicy jeszcze nie mam):
lody_krowkowe_2.JPG
 

Załączniki

  • lody_krowkowe_1.JPG
    lody_krowkowe_1.JPG
    853.4 KB · Wyświetleń: 1
  • lody_krowkowe_2.JPG
    lody_krowkowe_2.JPG
    825.4 KB · Wyświetleń: 1

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Malgosimi, przez Twoje zdjecie musiałam, musiałam po prostu natychmiast pobiec do kuchni i zrobić te lody!!!
Miałam w lodówce ugotowane mleko skondensowane i śmietanę kwaśną 9%
icon_lol.gif
więc po prostu mocno to wszystko ubiłam, (mleka już nie dodawałam bo ta śmietana 9% już jest chuda i dosc rzadka) i jako że nie mam maszyny, gęsta śmietanowo-kajmakowa masa siedzi w zamrażarce
icon_biggrin.gif

mam nadzieję że do wieczora lody będą gotowe
icon_wink.gif
i że mimo tych moich kombinacji zjadliwe
icon_mrgreen.gif