Lody pinacolada

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Przepis na lody pochodzi z tajemnych zasobów Malgosimi.
Warto wypróbować, bo są absolutnie przepyszne, takie orzeźwiające.
icon_smile.gif



LODY PINACOLADA

4 szklanki puree z ananasa
200 g cukru
250 g mleka kokosowego
1 łyżka rumu
1 łyżeczka soku z limonki

Zmiksować, mrozić.


Ja robiłam z połowy porcji (no prawie z połowy, bo pure z ananasa miałam trochę więcej niż 2 szklanki) i wyszedł mi 1 litr lodów. Kręcić w maszynce musiałam na dwa razy, bo gdybym wlała całą masę na raz, to po urośnięciu pewnie by mi z maszynki górą wyszła.


Zdjęcie dość paskudne, może następnym razem uda mi się ładniejsze pstryknąć.
icon_redface.gif


lody_pinacolada_1.JPG
 

Załączniki

  • lody_pinacolada_1.JPG
    lody_pinacolada_1.JPG
    853.8 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Mleko kokosowe skad ? Tylko z wlamu do kokosa ?
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
jak to okresli kiedys Puchu, jest to wstretna woda, ktora tylko rozbitkowie sa w stanie przelknac
icon_lol.gif


Mleko kokosowe jest w kazdym supermarkecie, naprawde (w mniejszych miastach tez widzialam!) - male puszeczki. Albo mozna zrobic samemu miksujac MIAZSZ (nie te wode paskudna) kokosa i wyciskajac potem przez jakas pieluche czy sciereczke
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Ten plyn z kokosa to woda kokosowa, bardzo dobra na upaly.

A mleko kokosowe uzyskuje sie z masy kokosowej (czyli tego bialego na sciankach orzecha).
A puszka wyglada np.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Naprawde Coi Malgosiu ta woda nie smakuje? Ja ja bardzo lubie jak jest goraco, bardzo dobrze gasi pragnienie
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Dzieki, bede sie rozgladac, byc moze bedzie tak, jak z mlekiem karmelowym, co to pokazalyscie fotke i nastepnego dnia zauwazylam w Realu
icon_wink.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Jotha, nie ma takiej mozliwosci, zeby nie bylo w realu, to jest prosty produkt, zaden delikates
icon_smile.gif


Boshka, no nie za bardzo jakos- schlodzone mocno da sie wypic, ale zeby sie tym zajadac, to nieeee
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
A ja dostałam kiedys kokosa w prezencie, obwiązanego wstążeczką i z parasolką koktailową oraz słomką, kumpel przyniósł do kompletu wiertarkę, wywiercił dziurkę i przez tą dziurkę wypiłam wodę, i to chyba była najlepsza rzecz jaką piłam!! Bo uwielbiam kokosowe smaki
icon_smile.gif

Takiego mam, widzicie, kumpla
herz.gif
icon_mrgreen.gif


Małgoś, co Ty tu chrzanisz że zdjęcie paskudne?
icon_biggrin.gif
jest fantastyczne i apetyczne, przez Ciebie coraz bardziej nakręcam się na maszynkę!
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
No to idę szukać miejsca w zamrażarce na wkład od maszynki
icon_mrgreen.gif
To jest coś dla mnie, uwielbiam takie połączenie smaków
icon_smile.gif

Małgoś, ananas świeży czy z puszki może być? Te 2 szklanki puree to z jakiej ilości ananasa Ci wyszło?
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
dziunia @ 3 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=531630Małgoś, ananas świeży czy z puszki może być? Te 2 szklanki puree to z jakiej ilości ananasa Ci wyszło?
Robiłam ze świeżego.
Te dwie szkalnki puree wyszło mi z jednego ananasa raczej nie dużego.
Ooo, zaraz zmierzę, bo właśnie kupiłam podobnego na kolejną porcje lodów.

Zmierzyłam.
icon_mrgreen.gif
Wysokość bez zielska oczywiście, jakies 12 cm.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Hmmm to może jednak spróbuję ze świeżego zrobić, problem w tym, że nie bardzo mogę jeść świeżego ananasa, ale może jak zmrożony będzie to nie będzie tak źle
icon_smile.gif
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Dziuniu, tak sobie myślę, że przy użyciu ananasa z puszki to lody będą bardziej słodkie (nawet gdyby zmniejszyć ilośc cukru), za to świeży ananas daje taki fajny, troszke kwaskowy, orzeźwiający smak.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Świeży na pewno dużo lepszy ale na mnie źle działa - ten enzym powoduje u mnie krwawienie w jamie ustnej
icon_mad.gif
może go lekko podgrzeję to się zdezaktywuje
icon_smile.gif
chociaż na smaku na pewno dużo straci ech
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Pina colada czyli kombinacja ananasu z kokosem czesto jest tu spotykana, nawet w jogurtach pitnych, koktajlach na bazie alkoholu, ale lodow jeszcze nie widzialam. Musza byc pyszne, a zdjecie zacheca do kupienia maszynki do lodow.

Wspolczuje dziuniu, rzeczywiscie smak ananasa surowego i z puszki baardzo sie rozni.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator: