Naan - chleb indyjski*

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
Naan - chleb indyjski



Składniki:
Brak większych obrazków.
50 dkg maki pszennej,
15 dkg drożdży,
3/4 szkl. jogurtu,
2 łyżki masła,
1 ząbek czosnku pokrojony w paseczki,
czarnuszka (nasiona dzikiej cebuli),
1 łyżeczka cukru,
1/2 łyżki soli.


Sposób przyrządzenia:
Do miski wsypać przesiana mąkę, zrobić w niej dołek i wlać 1/2 filiżanki ciepłej wody. Wkruszyć do niej drożdże, oprószyć mąką i cukrem. Przykryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce na 15 min. Gdy drożdże zaczną rosnąć dodać jogurt, sól, wymieszać i wyrobić. Ciasto (powinno mieć luźną konsystencję, jeśli jest zbyt ścisłe, dolać trochę ciepłej wody) odstawić na 3 h do wyrośnięcia. Następnie uformować z niego 4 podłużne, płaskie placki, posypać czosnkiem oraz czarnuszką, lekko je wgniatając w ciasto, i wiórkami masła. Piec 40 min. w temp. 200°C na jasnozłoty kolor.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Lis 28, 2005
3,760
0
0
Uwielbiam naan! Raz probowalam zrobic wg jakiegos przepisu i wyszla klapa. Jak bede mogla, to sprobuje ten. Wyglada fajnie.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Pierwsza rzecz jaka sprawdzam to sa drozdze. Juz mam jakas obsesje na tym punkcie. 150 g drozdzy? Ja protestuje. Ja bym dala 15 g. A moze ma byc 15 g?
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
a co to jest za skladnik CYTATBrak większych obrazków.
co do drozdzy: to nie jest jedyny przepis. Sa tez Liski i AgusiH - obie "wytrawne piekarki"

Najbardziej lubie naan tostowany ze sliwka w czekoladzie. Dobrze, ze czosnku w nim nie ma
icon_wink.gif
 

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
kermidt @ 20 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=543658a co to jest za skladnik

co do drozdzy: to nie jest jedyny przepis. Sa tez Liski i AgusiH - obie "wytrawne piekarki"
To nie składnik :D poprostu jak wklejałam z Worda to musiało mi wkleić z całości
icon_smile.gif
Przepis przesyłała moja dobra przyjaciólka która chlebek piekła z tych proporcji , sama go próbowałam i u niej był pycha
icon_smile.gif
dlatego się podzieliłam z wami tym przepisem
icon_smile.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Jacki @ 15 Aug 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1015202No właśnie jestem w trakcie wypieku niedługo podziele się opinią
icon_smile.gif
Dodałaś/eś tyle drożdży, ile jest w przepisie? Zastanawia mnie to, bo w necie krąży kilka identycznych przepisów, w każdym jest ta sama ilość drożdży, na przykład: http://www.goscinneprogi.pl/ku_egzotyczne.html albo tu http://quchnia.24polska.pl/kuchnia_swiata/...dyjski_468.html i wszędzie jest ta sama ilość. Ale przecież to jest ewidentnie za dużo, to jest półtorej kostki, dobrze myślę?
Cantiq, może to było jednak 15 gram, tylko po prostu pomyłka?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: