Kotleciki grzybowo-soczewicowe

Lis 28, 2005
3,760
0
0
Cos mnie dzisiaj naszlo ..... tzn. grzyby za mna chodza od czasu tematu pieczarek ;) i ciagle nie moge ich kupic ....... w domu mialam tylko suszone shitake, wiec je uzylam, ale moga byc jakiekolwiek ...........

Hamburger grzybowo-soczewicowy

Kotleciki:
50 g suszonych grzybow
2-3 suszone pomidory
50 g soczewicy
lyzeczka miso
lyzeczka czosnku w proszku
1-2 lyzki drozdzy odzywczych
bulka tarta lub maka razowa lub mieolone orzeczy
olej do smazenia

Bulka pelnorazowa
Salata, pomidory, ogorek, itp. co mamy ochote dodac do naszego hamburgera :D
Ketchup

Namoczyc suszone grzyby i pomidory na pare godzin (moze byc na noc). Ugotowac. Ugotowac soczewice az bedzie bardzo miekka. Zmielic grzyby i pomidory. Wymieszac z soczewica. Przyprawic miso, czosnkiem i dodac drozdze. Dodac tyle bulki tartej (lub maki, lub mielonych orzechow, lub wszystko to wymieszane razem ;) ) by masa byla wystarczajaco gesta, ale sie nie rozpadala. Formowac kotleciki. Obtaczac w bulce. Smazyc na oleju.

kotleciki.jpg

Ja sobie wrzucilam bulki do tostera. Nalozylam mieszanke salat, kotleciki, ogorek malosolny i ketchup. Bylo przepyszne.


hamburger.jpg
 

Załączniki

  • hamburger.jpg
    hamburger.jpg
    177.8 KB · Wyświetleń: 1
  • kotleciki.jpg
    kotleciki.jpg
    154.3 KB · Wyświetleń: 1

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Mamuszka rozpieszczasz mnie ,fajne ,ojej muszę poszukać tych drozdzy i kupić
Hm,lubisz je dodawać do potraw
icon_wink.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Coś dla mnie, cos dla mnie. Grzyby i soczewica - ymmmmm
mniam.gif
anbetung.gif
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
Margot @ 30 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=551546Mamuszka rozpieszczasz mnie ,fajne ,ojej muszę poszukać tych drozdzy i kupić
Hm,lubisz je dodawać do potraw
icon_wink.gif
Staram sie je dodawac w okresach kiedy jem mniej nabialu. W tym przypadku glownie kombinowalam, bo nie mialam bulki tartej ;) a chcialam je czymsc zagescic .... ale generalnie przy diecie weganskiej, to dobrze dodawac.
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
Margot @ 2 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=554741Mamuszka nie mam takich drozdzy ale mam takie tabletki z drożdzy (rozkruszę) B12 chyba mogą być?
Soczewica obojętnie jaka?
jak nie masz drozdzy to je pomin, zamien na make razowa, czy bulke tarta, czy mielone orzeczy, czy co tam ci do glowy wpadnie
icon_mrgreen.gif
..... soczewica obojetnie, tyle, ze jesli cala (ja mialam polowki), to moze trzeba bedzie ja przemielic ....