Marchew duszona z sezamem, słonecznikiem i siemieniem

Ania D.

Member
Gru 9, 2005
363
0
0
Marchew z sezamem, słonecznikiem i siemieniem

1 duża cebula
3 duże marchewki
2 duże pomidory
1 łyżka nasion sezamu
1 łyżka pestek słonecznika
1 łyżeczka siemienia lnianego
10 jagód jałowca
słodka papryka
szczypta gałki muszkatołowej
szczypta kurkumy
sól
olej

Pomidory sparzyć, ściągnąć skórkę. Wymieszać sezam, słonecznik i siemię, zemleć w młynku do kawy lub blenderze. Cebulę pokroić w kosteczkę, marchew zetrzeć na dużych oczkach tarki. Zeszklić cebulę na rozgrzanym oleju, wrzucić marchew, trzymać mieszając na ogniu ok. 5 minut. Dodać jałowiec i pokrojone w kostkę pomidory. Dusić do miękkości. Doprawić solą, papryką, gałką i kurkumą. Dodać zmielone nasiona, wymieszać.
Pasuje do makaronu, ziemniaków, ryżu i kasz.
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
Brzmi ciekawie, szczegolnie zestaw przypraw.

A tak nie calkiem na temat: czy wy wszystkie sciagacie skorki z pomidorow? Bo ja nigdy, a tu co rusz w przepisach czy poradach "zdejmujecie" ;)
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
mamuska_samuska @ 2 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=554666A tak nie calkiem na temat: czy wy wszystkie sciagacie skorki z pomidorow? Bo ja nigdy, a tu co rusz w przepisach czy poradach "zdejmujecie" ;)
Ja nie ściągam, chyba, że skórka sama ewidentnie odstaje od miąższu. Natomiast moja mama nie zje pomidora nie obranego, zwłaszcza po tym, jak kiedyś się jej skórka przylepiła do żołądka i to odchorowała (wiadomo jak)
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Akulka @ 2 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=554672Ja nie ściągam, chyba, że skórka sama ewidentnie odstaje od miąższu. Natomiast moja mama nie zje pomidora nie obranego, zwłaszcza po tym, jak kiedyś się jej skórka przylepiła do żołądka i to odchorowała (wiadomo jak)
icon_mrgreen.gif
Tez odchorowalam nie raz, i teraz zawsze sciagam, a jak sie zapomne to odkroje cieniutko. Dla dzieci obowiazkowo sciagam - pierwszy raz odchorowalam to w dziecinstwie i do tej pory pamietam.
Kolejny przepis godny uwagi . zapytam tylko czy konieczny jest jalowiec?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ja tam kiedys odchorowałam jedzenie jabłka z szypułkami, ale nadal z jabłka zostawiam tylko ogonek
icon_mrgreen.gif
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0

Ania D.

Member
Gru 9, 2005
363
0
0
Jałowiec nie jest konieczny. Warto tylko dodać cynamon i kurkumę, bo one zmieniają i wzbogacają smak. Ja ściągam skórki, bo w duszonych warzywach brzydko wyglądają, takie cienkie sznureczki. Ale jak komuś nie przeszkadza, to żaden problem. Kiedyś nie ściągałam i było w porządku.
Właśnie zobaczyłam, że nie dopisałam szczypty cynamonu do przypraw
icon_neutral.gif
Nie potrafię już tego zmienić.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
Akulka @ 2 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=554672Ja nie ściągam, chyba, że skórka sama ewidentnie odstaje od miąższu. Natomiast moja mama nie zje pomidora nie obranego, zwłaszcza po tym, jak kiedyś się jej skórka przylepiła do żołądka i to odchorowała (wiadomo jak)
icon_mrgreen.gif
Też słyszałam o takim przypadku, że się komuś ta skórka przykleiła w żołądku. Osobiście nie zjem pomidora ze skórką. Zresztą w domu mama też zawsze obierała, więc jestem przyzwyczajona.
A właściwie czy ta skórka ma coś cennego, że niektórzy jedzą ze skórką, czy chodzi tylko o wygodę nieobierania? Bo jeśli chodzi o walory smakowe, to wg mnie ona tylko przeszkadza w jedzeniu pomidora.