Ciasteczka Digestive

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Przepis powstał w mojej głowie jako kombinacja kilku innych znanych mi przepisów
icon_smile.gif

Podstawą jest przepis na herbatniki angielskie Nutinki, pomysł dodania płatków zaczerpnęłam z innego przepisu na Digestive a proporcje mąki pełnoziarnistej i soli dopracowałam sama.
Upiekłam dziś na śniadanie, przygotowanie ciasta zajęło mi jakieś 10 min, pieczenie z 15. Mniam!

składniki:

1 szkl mąki pszennej razowej albo graham
1/2 szkl mąki pszennej zwykłej
1/2 szkl płatków owsianych
1/4 szkl cukru
3 szczypty soli
1 łyżeczka proszku do pieczenia

1/4 kostki masła (60-70 g)
3-4 łyżki mleka



Suche składniki wymieszać. Dodać masło, rozetrzeć, wlać mleko i zagnieść na gładkie, zwarte ciasto. Cienko rozwałkować, wyciąć szklanką spore kółka, ułożyć na blaszce, nakłuć widelcem. Posmarować mlekiem i upiec na złoto. Po ostygnięciu można posmarować rozpuszczoną mleczną czekoladą.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Paulinko, pięknie wyglądają ale soli nie za mało? Oczywiście porównując do oryginalnych digestivów
icon_smile.gif
I jak w ogóle ma się ich smak do tych oryginalnych sklepowych, podobne? Mam nadzieję że duuużo lepsze
icon_mrgreen.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Dziuniu, dla mnie takie same, no może troche grubsze, strukture też mają troche inną ale smak moim zdaniem baaardzo podobny
icon_smile.gif
Soli dodaję takie trzy duże szczypty, mysle że to koło 1/4-1/3 łyżeczki wychodzi, porcja jest niewielka więc wg mnie wystarczy- a szczerze mówiąc troche bałam się przesolić
icon_wink.gif

Radzę po prostu samemu spróbować
icon_biggrin.gif
icon_biggrin.gif
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Paulinko, pieke w weekend! Pomysl takich zdrowych ciasteczek mi sie podoba
icon_mrgreen.gif


Beda to moje pierwsze pieczone w domu ciasteczka od jakichs 25 lat, bo ostatnie pieklam z Mama jak mialam 5 lat
icon_wink.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
upiekę je dziś lub jutro w takim razie, i chyba pójdę na łatwiznę i uformuję wałek, który później pokroję na plasterki
icon_lol.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Paulinko, co za zdjęcie
icon_eek.gif
lecker.gif
Muszę je zdrobić
daumen.gif
Czy z tym cukrem to są MM? Zastepujesz czymś cukier?
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Zainteresowanie przepisem diametralnie wzrosło
icon_mrgreen.gif


Cieszę się i trzymam kciuki
icon_biggrin.gif


Aku, są absolutnie nieMM, bo cukier, masło, biała mąka i czekolada
icon_biggrin.gif
icon_biggrin.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0