Pyzy nadziewane mięsem

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Obiecałam, podaję:

Pyzy nadziewane mięsem

Składniki:
  • 1kg ziemniaków
  • 60g mąki pszennej
  • 40g słoniny
  • sól
Farsz:
  • 150g wieprzowiny
  • 2 łyżki bułki tartej
  • 20g smalcu
  • cebula
  • pieprz i sól
Przygotować farsz:drobno pokrojoną cebulę lekko zrumienić na tłuszczu, mięso zemleć, wymieszać z cebulą, bułką tartą, pieprzem i solą.

Ziemniaki umyć. 1/3 ugotować w mundurkach, obrać, zemleć w maszynce do mięsa. Resztę surowych ziemniaków o brać i również zemleć, postawić na kilka minut w misce. Następnie miazgę odcisnąć i dodać do niej pozostałą na dnie naczynia (po odlaniu soku) mąkę ziemniaczaną, masę z ugotowanych ziemniaków, mąkę pszenną i sól. Wyrobić ciasto, uformować wałek i pokroić na placki grubości 2cm. Na każdy placek nałożyć porcję nadzienia, formować kulki wielkości orzecha włoskiegoi układać na stolnicy oprószonej mąką.
Zagotować wodę z solą i do wrzątku wkładać tyle pyz, by swobodnie pływały. Po p owtórnym zawrzeniu wody gotować je na wolnym ogniu ok 15min. Przed odcedzeniem sprawdzić, czy są ugotowane. Wyjmować łyżką cedzakową, podawać gorące, polane zrumienioną słoniną, z sezonową surówką lub sałatką.

Przepis pochodzi z książki Tadeusza Barowicza "Pyszności z mielonego mięsa".

Uwagi:
1. jest to porcja dla dwóch dorosłych, głodnych osób lub dla 3ch mniej głodnych
icon_wink.gif

2. najlepsze są ziemniaki z dużą zawartością skrobi.
3. Do mięsa mielonego można dodać majeranek
4. dooooooooooobre są...
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
myślę, że słonina to później do okraszenia, po zesmażeniu na skwarki. Przynajmniej ja tak robię.
lecker.gif
Ale wolę farsz z gotowanej wołowiny, nie daję też bulki tartej do środka. No i wolę knedle z mięsem, tzn. z samych gotowanych ziemniaków ciasto, ale z dodatkiem surowych, czyli pyzy też nie są złe.