Ciasteczka marchewkowe z kaszy jaglanej

Ania D.

Member
Gru 9, 2005
363
0
0
Ciasteczka marchewkowe z kaszy jaglanej

1/2 szklanki kaszy jaglanej
10 dag wiórków kokosowych
35 dag drobno startej marchwi
1/5 szklanki oleju
1 czubata łyżeczka cynamonu
szczypta soli
3 czubate łyżki mąki jęczmiennej (ryzowej lub innej)
3/4 szklanki rodzynek

Gotować kaszę z solą w 1 1/2 szklanki wrzątku na małym ogniu przez 40 min. Dodać olej, zmiksować mikserem (tylko tyle, by kasza wchłonęła olej), wystudzić. Dodać startą marchew, wiórki, cynamon, mąkę, zmiksować. Dodać rodzynki, wymieszać. Formować placuszki o grubości do 1 cm, układać na wysmarowanej olejem blaszce, piec do zrumienienia spodów w średnio nagrzanym piekarniku.
Z tej ilości wyszło mi ponad 50 większych ciasteczek.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Podoba mi sie ten przepis...bardzo ciekawy
daumen.gif
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Mi tez sie podoba, musze spróbować, kasza jaglana jest bardzo zdrowa, więc pase nią moje dzieci
icon_mrgreen.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Ania D. @ 23 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=588645Ciasteczka marchewkowe z kaszy jaglanej

1/2 szklanki kaszy jaglanej
10 dag wiórków kokosowych
35 dag drobno startej marchwi
1/5 szklanki oleju
1 czubata łyżeczka cynamonu
szczypta soli
3 czubate łyżki mąki jęczmiennej (ryzowej lub innej)
3/4 szklanki rodzynek

Gotować kaszę z solą w 1 1/2 szklanki wrzątku na małym ogniu przez 40 min. Dodać olej, zmiksować mikserem (tylko tyle, by kasza wchłonęła olej), wystudzić. Dodać startą marchew, wiórki, cynamon, mąkę, zmiksować. Dodać rodzynki, wymieszać. Formować placuszki o grubości do 1 cm, układać na wysmarowanej olejem blaszce, piec do zrumienienia spodów w średnio nagrzanym piekarniku.
Z tej ilości wyszło mi ponad 50 większych ciasteczek.
Aniu zmiksować to mikserem (żeby wymieszać) czy blenderem (żeby rozdrobnić) ?
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Niestety wyszły mi mało smaczne...takie bez smaku
icon_frown.gif
Może dla maluszków to byłyby dobre ale nie dla większych dzieci
icon_wink.gif
 

Ania D.

Member
Gru 9, 2005
363
0
0
Miksowac mikserem, tylko do połączenia, lepiej, gdy zostaną kawałeczki kaszy, wtedy ciasteczka sa smaczniejsze. Szkoda, że nie smakowały, u nas bardzo się spodobały.
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Aniu, akurat mam daktyle, mysle ze beda pasowac zamiast rodzynek. Powinny wyjsc troszke slodsze - moje dzieci bardzo ciasteczkowe potwory ...;), nawet za krakersami przepadaja..
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Daktyle bardzo pasuja. W ogole ciasteczka sa pyszne, moze dzieki tym daktylom maja wyrazistszy smak. Robilam wczoraj z Mateuszem - pomagal mi w lepieniu tych placuszkow i choc moze nieforemne wyszly to bardzo smakowaly. Slicznie pachna w pieczeniu. Nie wiem tylko jakim cudem wyszlo Ci ponad 50 sztuk. Bardzo plaskie musialy byc..
 

Ania D.

Member
Gru 9, 2005
363
0
0
Cieszę się, że smakowały. Ja robię niezbyt duże, może dlatego tyle mi wyszło. A daktyle zawsze można dawać zamiast (lub obok) rodzynek, ja też czasem tak robię.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
a mozna je jakos upiec cale i pokroic w forme batonow? czy kostek krajankowych?
Tez staram sie jak moge jaglana napasc.
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Raczej nie. One sie krotko pieka i jesli zrobisz male i plaskie to beda chrupiace i smaczne. Mnie wyszlo kilka takich grubszych plackow, i byly troche miekkie i ciagliwe w srodku. Jesli zrobisz krajanke to przy krojeniu moze sie kruszyc, skorka sie przypiecze z wierzchu, a w srodku beda mokre. Zauwaz, ze w ciescie nie ma jaj, a i samej maki jest niewiele.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
mozna z dynia? nie marchewka?
marchewka, ze tak powiem, dosc silnie oddzialywuje na uklad wydalniczy